Connect with us

Z Kraju

FILM: Kobiety blokowały pojazdy SG, policja musiała interweniować

Na jednej ze stron na Facebook pojawił się film, na którym widzimy kobiety blokujące przejazd pojazdów straży granicznej, przez megafon żądali wyjaśnień gdzie oni jadą.

Film został zamieszczony na stronie o nazwie „Bydgoska feministyczna grupa nieformalna”. Można na nim zauważyć grupę kilku osób, wykrzykujących żądania ujawnienia gdzie jadą pojazdy straży granicznej. Całość zdarzenia miała miejsce pod Sądem Okręgowym i Rejonowym w Bydgoszczy.

Dzieciom nie działa się krzywda a zachowanie tych kobiet było takie, jakby wywożono te dzieci nie wiadomo gdzie.  Każda cudzoziemska rodzina, która poprosi o azyl i pomoc w naszym Kraju, po odpowiedniej procedurze administracyjnej taką otrzyma.

Przypomnijmy, w niedzielę (24 października) funkcjonariusze w  Lubiczu koło Torunia zatrzymali pojazd, którym kierowała 38-letnia mieszkanka województwa łódzkiego. Policjanci, którzy zatrzymali dostawczego Peugeota Boxer znaleźli w skrzyni ładunkowej dużą grupę osób. Natychmiast wezwano na miejsce wsparcie, gdyż część z nich chciała uciekać. Jak się okazało, na niewielkiej powierzchni busa znajdowały się łącznie 42 osoby, w tym 6 kobiet i 5 dzieci. Wszyscy dorośli, czyli 37 osób usłyszało zarzut nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej. 

Z kolei 38-latka, która przewoziła imigrantów jeszcze dziś zostanie doprowadzona do prokuratury. Grozi jej nawet osiem lat więzienia.

Tylko wczoraj Straż Graniczna odnotowała 351 prób nielegalnego przekroczenia granicy . Zatrzymanych zostało 16 os.(8 ob. IRQ, 8 ob. TUR). Wobec 70 osób wydane zostały postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Pozostałym próbom SG zapobiegła.  Za pomocnictwo zatrzymany został 1 ob. Syrii.

Zobacz Film

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki