Connect with us

Z Kraju

Zorganizowana akcja ataku na naszych żołnierzy, zakłócano policyjną łączność radiową

Jak poinformowała Podlaska policja, w poniedziałek w późnych godzinach nocnych kilkudziesięciu funkcjonariuszy pomagało żołnierzom zaatakowanym przez „dużą grupę osób z terytorium Białorusi”. Po raz pierwszy zdarzyło się, że w trakcie ataku zakłócana była policyjna łączność radiowa i telefoniczna.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po północy w okolicach miejscowości Bobrówki w powiecie hajnowskim. O całej sprawie poinformował zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. – Kilkudziesięciu policjantów pojechało na pomoc żołnierzom, zaatakowanym przez dużą grupę osób z terytorium Białorusi. Osoby agresywne rzucały kamieniami w kierunku żołnierzy i policjantów – przekazał Onetowi podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Gdy atakujący naszych żołnierzy zauważyli, że na miejscu pojawiają się kolejne radiowozy policyjne i straży granicznej, wsiedli oni natychmiast do wojskowych ciężarówek i odjechały w głąb Białorusi. Jak dodaje Tomasz Krupa – W trakcie tego zdarzenia, co się jeszcze do tej pory nie zdarzyło, zakłócona była policyjna łączność radiowa i telefoniczna, stąd bez wątpienia było to celowe działanie ze strony białoruskiej.

Wątek broni

Z kolei jak informują policjanci z Gdańska, w Hajnówce zatrzymali oni do kontroli osobowego mercedesa. Za jego kierownicą siedział 30-letni obywatel Łotwy. Okazało się, że przewozi on 5 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. W samochodzie mężczyzny policjanci znaleźli także amunicję do broni palnej, która zawinięta w skarpetę ukryta była w podłokietniku.

 

Źródło: Policja.pl

Odpowiedzialny z dział wiadomości

1 Comment

1 Comment

  1. ciekawski

    3 listopada, 2021 at 9:06 am

    a gdzie jakieś rzetelne informacje na temat zagłuszania komunikacji?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki