Connect with us

Filmiki

Nie wykonywał poleceń policjanta, stanowcza reakcja funkcjonariusza

W sieci pojawił się film, na którym możemy zobaczyć jak policjanci, przeprowadzają interwencję wobec jednego z mężczyzn. Drugi z nich za wszelką cenę chciał pokazać, że przeczytał bardzo wiele na temat swoich praw, zapomniał jednak przeczytać także, jakie ma obowiązki.

Mężczyzna, wobec którego przeprowadzana interwencja stoi koło radiowozu, policjanci przeprowadzają wobec niego czynności, niestety nie znamy przyczyny, gdyż film nie jest nagrany od początku. Mężczyzna z telefonem w ręku był tak mocno pochłonięty nagrywaniem interwencji, że zostawił włączony silnik w samochodzie, policjant wydał mu polecenie jego wyłączenia, gdyż popełnia w tej chwili wykroczenie.

Po chwili mężczyzna, nagrywając podchodzi coraz bliżej funkcjonariuszy, dostaje wyraźne polecenie nieprzeszkadzania w interwencji i odsunięcia się co też nie czyni. W związku ze złamaniem art. 65a kodeksu wykroczeń policjant podjął wobec niego interwencję.

Art. 65a. [Niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza Policji lub Straży Granicznej]
Kto umyślnie, nie stosując się do wydawanych przez funkcjonariusza Policji lub Straży Granicznej, na podstawie prawa, poleceń określonego zachowania się, uniemożliwia lub istotnie utrudnia wykonanie czynności służbowych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Poprosił mężczyznę o wylegitymowanie się i okazanie Dowodu Osobistego, ten jednak mają w głowie zaczerpnięte z czeluści Internetu rady, że może OKAZAĆ dowód, ale musi dać go do ręki policjantowi, postanowił tak uczynić. Policjant poinformował go, że łamie w tym momencie popełnia kolejne wykroczenie tym razem z art. 65 par. 2 Kodeksu Wykroczeń.

art. 65 par. 2 kw
Tej samej karze [grzywny] podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.

Funkcjonariusz kilkukrotnie poprosił mężczyznę o okazanie dowodu osobistego, a następnie ostrzegł o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w celu wyegzekwowania nadanego polecenia. W związku z tym, że osoba ta dalej nie reagowała na polecenia policjant, zostały użyte ŚPB. Funkcjonariusz chciał, by mężczyzna dał ręce za siebie w celu założenia kajdanek, jednakże mężczyzna stawiał czynny opór i uniemożliwiał to, starał się także tak trzymać telefon, by móc siebie nagrać. W związku z czynnym oporem policjant ŚPB adekwatnych do zaistniałej sytuacji i zatrzymał mężczyznę.

W tle nagrania możemy także zauważyć, że osoba, wobec której były przeprowadzane czynności, próbowała prawdopodobnie pomóc, obezwładnianemu mężczyźnie, zostało to jednak skutecznie uniemożliwione przez policjantkę, która także obezwładniła tę osobę.

Zobacz nagranie

Odpowiedzialny z dział wiadomości

20 komentarzy

20 Comments

 1. Jaro

  31 października, 2021 at 12:12 pm

  Bardzo dobrze😉

  • Kazik

   1 listopada, 2021 at 7:43 am

   Powiem tak 2 komentarze troli artykuł z dupy aby tylko złagodzić sytuację manipulacja przekazem, policjant powinien dostać odrazu dyscyplinarke

 2. Blaise

  31 października, 2021 at 12:55 pm

  Kolejny imbecyl z telefonem, eh.

  • Djadam

   1 listopada, 2021 at 5:59 am

   Brawo dla Plicjanta. Takie nastały czasy począwszy od dzieci, młodzieży i starsze osoby żyć bez telefonu nie potrafimy. Elektronika odbiera rozum .

  • Ada

   1 listopada, 2021 at 10:01 am

   Bardzo przepraszam ale nie rozumiem co chcecie pokazać…. to że prawo macie w d….. czy że trzeba udowodnić że policja to przestępcy … a może ten człowiek sprzedawał narkotyki a może zasłabł. Nigdy żaden policjantów nie potraktował mnie w taki sposób ale nie pyskuje nie podważam zasadności jego czynności bo to jest człowiek na służbie. Nie rozumiem dlaczego osoby trzecie wtrącają się w internecie. Apeluje do wszystkich policjantów może jakaś grypa!! Jak długo pozwolicie na takie traktowanie, strach przed postępowaniem.

 3. wujek

  31 października, 2021 at 5:22 pm

  Brawo dla policjanta i tak miał cierpliwość dla tego oszołoma

 4. Janusz Bartkiewicz

  31 października, 2021 at 5:25 pm

  Policjant absolutnie dopuszcza się przekroczenia uprawnień i bezpodstawnego ograniczenia wolności osobistej obywatela a także bezprawnego naruszenia jego nietykalności cielesnej. Policjant ten jest absolutnie niedokształcony a na dodatek bezczelny.

 5. Jacek z Bytomia

  31 października, 2021 at 6:52 pm

  No złoto…

 6. Debili nie brakuje

  31 października, 2021 at 6:56 pm

  Kolejny kretyn, który chce coś udowodnić! Bardzo dobra reakcja policjanta, w USA do durnia by strzelali!

 7. Tonald Dusk

  31 października, 2021 at 11:26 pm

  buahaha ale cienias 😀

 8. Tom

  1 listopada, 2021 at 4:09 am

  Brawo dla policjanta, koniec z pajacami z telefonami którzy myślą że wszystko mogą a nic nie muszą…

 9. timi

  1 listopada, 2021 at 4:58 am

  Ha ha obraz Policji . Bezmózgie Osiłki

 10. Dj

  1 listopada, 2021 at 5:57 am

  Brawo dla Plicjanta. Takie nastały czasy począwszy od dzieci, młodzieży i starsze osoby żyć bez telefonu nie potrafimy. Elektronika odbiera rozum .

 11. lukasz

  1 listopada, 2021 at 7:07 am

  Policja boi sie kamer, przykre. Naduzywanie uprawnien aby przeszkodzi obywatelom w legalnych czynnosciach.

 12. Krystian

  1 listopada, 2021 at 7:36 am

  Super postawa policjanta. I tak to powinno wyglądać. Brawo.

 13. Lukasz

  1 listopada, 2021 at 8:00 am

  Ziomek który siedzi na początku nagrania jest miłośnikiem czterech kółek w czym nie przeszkadza mu nawet orzeczony zakaz prowadzenia.

 14. Żul

  1 listopada, 2021 at 8:50 am

  jebła mi kostka! naprawdę!

 15. NieZnamSieAleSieWypowiem

  1 listopada, 2021 at 9:13 am

  Taki mundur można kupić w biedronce. Policjant nie jest w pełni umundurowany i nie wylegitymowalsie na wyraźną prośbę. Widac artykuł sponsorowany. Pozdrawiam

 16. Jaz

  1 listopada, 2021 at 9:27 am

  Nie widzę filmiku !!!!

 17. policjant

  1 listopada, 2021 at 10:44 am

  Bardzo dobrze, niech pokaże kolegom na przyszłość. Za dużo internetu. A wystarczyło poczekać z boku. Przez takich idiotów normalna interwencja kończy się w Sądzie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Z Kraju

Z Kraju3 miesiące ago

Dezerter Emil Czeczko znaleziony martwy w mieszkaniu w Mińsku!

Polski dezerter wojskowy, który uciekł do Białorusi i w mediach kłamał mówiąc o publicznych egzekucjach imigrantów w polskich lasach przez...

Filmiki4 miesiące ago

Wrocław: Zgwałcił bezbronną 19-letnią obywatelkę Ukrainy

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach, kiedy uciekła z objętej...

Z Kraju4 miesiące ago

Agent rosyjskiego wywiadu zatrzymany w Przemyślu!

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pod zarzutem szpiegostwa obywatela Hiszpanii pochodzenia rosyjskiego. Mężczyzna został zatrzymany w Przemyślu w nocy z...

Filmiki4 miesiące ago

[FILM] Ciechanów: Mężczyzna napadł na starszego mężczyznę

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 45-latek podejrzany o rozbój w Ciechanowie. Mężczyzna został szybko ustalony i zatrzymany po publikacji...

Z Kraju4 miesiące ago

Polski adres w notatniku złapanych na Ukrainie ruskich dywersantów

Na Twitterze pojawił się wpis informujący, że Ukraina zatrzymała ruskich dywersantów, na jednym z umieszczonych zdjęć był widoczny notatnik z...

Sachsenhausen prison Sachsenhausen prison
Z Kraju4 miesiące ago

Rzeszów. Nie żyje psycholog aresztu śledczego, została zaatakowana przez osadzonego

 W zakładzie karnym w Rzeszowie doszło do tragicznego zdarzenia. Przebywający tam w areszcie tymczasowym Artur R. zaatakował nożyczkami psycholog. Jak...

Advertisement

Ze Świata

Filmiki