Connect with us

Z Kraju

Ukradł busa kurierowi, nie ujechał daleko bo skończyło mu się paliwo

bus kurier

Piotrkowscy kryminalni zatrzymali 34-latka, który z parkingu firmy kurierskiej na terenie powiatu piotrkowskiego wyjechał autem, które nie było jego własnością. Chwilę po zdarzeniu porzucił go na autostradzie A1. Mężczyzna usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

24 października 2021 roku dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód właściciel firmy odnalazł swój dostawczy pojazd. Okazało się, że renault pozostawiony był 23 października 2021 około godziny 16:00 na parkingu firmy.  Dopiero dzień później właściciel zorientował się, że pojazdu nie ma. Od razu sprawdził, czy żaden z pracowników nie korzysta z mastera, a także ustalił jego współrzędne na nadajniku GPS.

Okazało się, że pojazd stoi na autostradzie A1 w Tuszynie. Od razu pojechał na miejsce, gdzie zauważył porzucone renault na pasie awaryjnym. Tam też przyjechali tuszyńscy policjanci, którzy  zabezpieczyli samochód, a  o całym zdarzeniu poinformowali dyżurnego piotrkowskiej jednostki. Kryminalni rozpoczęli ustalenia osoby, która wyjechała z firmowego parkingu. Po dokładnej analizie zebranych informacji dotarli do 34-letniego piotrkowianina. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Tłumaczył funkcjonariuszom, że pomylił pojazdy. Zorientował się po przejechaniu nim kilkudziesięciu kilometrów. Ustalenia piotrkowskich kryminalnych wskazały jednak inny przebieg. 34-latek pozostawił pojazd ponieważ skończyło się paliwo, a on sam poszedł na stację zatankować kanister. Po pojazd jednak nie wrócił, bo z oddali zauważył policyjny radiowóz. Mężczyzna usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie wkrótce zdecyduje sąd.

Źródło: piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki