Connect with us

Z Kraju

Chełm: Policja kontroluje przestrzeganie obostrzeń

Chełmscy policjanci wciąż sprawdzają czy mieszkańcy naszego powiatu respektują wprowadzone przepisy w związku z COVID-19. Funkcjonariusze pojawiają się w sklepach, autobusach, galeriach handlowych i innych miejscach, gdzie istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa. Celem tych działań jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i przestrzeganie wprowadzonych przepisów, które służą dobru nas wszystkich.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, między innymi w sklepach, lokalach gastronomicznych, środkach transportu zbiorowego mogą przebywać osoby z zachowaniem reżimu sanitarnego. W wielu miejscach istnieje obowiązek noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Dodatkowo należy też pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego.

Chełmscy policjanci w codziennej służbie wciąż kontrolują czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do obowiązujących w tym przedmiocie przepisów. Pojawiają się w sklepach, środkach transportu zbiorowego, galeriach handlowych i innych miejscach, gdzie obowiązują obostrzenia. Funkcjonariusze reagują i w dalszym ciągu reagować będą na wszystkie ujawnione przypadki łamania przepisów, które mają uchronić nas wszystkich przed zarażeniem i ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii.

W takich sytuacjach podejmują interwencje, które często kończą się ukaraniem mandatem karnym, bądź też skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu lub pouczeniem. Przypominamy, że za niezasłanianie ust i nosa maseczką ochronną grozi mandat do 500 złotych. Wprowadzone przepisy mają na celu dobro nas wszystkich, dlatego apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i współpracę. Przestrzeganie zaleceń reżimu sanitarnego służy ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

Źródło: chelm.policja.gov.pl

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki