Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionych

Kolejne zaginięcie osoby zostało wczoraj zgłoszone w komendzie Policji w Proszowicach. O godz. 21.40 dyżurny proszowickiej komendy został powiadomiony o zaginięciu  88-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Nowe Brzesko.  Z relacji rodziny wynikało, że starszy pan ostatni raz widziany był w rejonie swojego domu około godz. 16:00, z nieznanych przyczyn oddalił się i od tego też czasu nie były znane jego losy.

Do działań poszukiwawczych skierowano mundurowych Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach oraz policjantów OPP w Krakowie, w tym przewodnika z psem służbowym. W poszukiwaniach udział brali także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej  z Hebdowa.

W trakcie wspólnego przeczesywania pół uprawnych, nieużytków oraz łąk w miejscowości Hebdów około godz. 2:00 druhowie zauważyli zaginionego. Mężczyzna znajdował się na łące w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Wisły w odległości około 1,5 kilometra od miejsca zamieszkania.

88-latek był przytomny, w stanie ogólnym dobrym, nie zagrażającym życiu. Podczas rozpytania nie potrafił logicznie wyjaśnić powodu oddalenia się  od domu. Został przekazany  załodze karetki pogotowia, a następnie przewieziony do SP ZOZ w Proszowicach.  Ze wstępnych ustaleń na miejscu odnalezienia wynika, że starszy pan nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

W akcji poszukiwawczej udział wzięło 29 policjantów oraz 7 strażaków i druhów.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*