Connect with us

Z Kraju

Zielona Góra: Mężczyzna nagrał jak ścina krzyż piłą i wrzucił to do Internetu

Sprawca ścięcia krzyża na osiedlu Zastalowskim w Zielonej Górze usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych oraz zniszczenia cudzego mienia.

18 października, mężczyzna ściął piłą krzyż znajdujący się przy drodze na oś. Zastalowskim, wszystko nagrywał i opublikował w internecie. 31-letni, mężczyzna który dopuścił się profanacji, został zatrzymany przez policję już następnego dnia. Mieszkaniec Zielonej Góry przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak poinformowała Gazetę Lubuską  rzeczniczka Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, prokurator Ewa Antonowicz, oskarżony zaplanował swój atak i działał w pojedynkę.

Zatrzymany mężczyzna prowadził w Internecie również stronę „Ogólnopolska Akcja Likwidacji Przydrożnych Krzyży”, w opisie której motywował chęć ich usunięcia tym, że „szpecą ulice i są zagrożeniem dla ruchu drogowego”. We wpisach wielokrotnie atakował osoby wierzące. Na swojej stronie napisał także , że „za naszego życia katolicy staną się mniejszością”. Jak informuje prokuratura, na czwartek zaplanowano dalsze czynności z oskarżonym. Mężczyzna zostanie przebadany przez psychiatrę.  Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zobacz nagranie

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki