Connect with us

Ze Świata

Członek BLM postrzelony przez 17-letniego Kyle’a Rittenhouse’a podczas zamieszek, pozywa miasto i policję

Mężczyzna który został postrzelony podczas zamieszek w stanie Wisconsin w sierpniu 2020 r. pozywa miasto i policję, twierdząc, że policja spiskowała z takimi osobami jak Kyle Rittenhouse.

27- letni Gaige Grosskreutz  wraz z innymi osobami z  Black Lives Matter, brał udział w zamieszkach, kiedy to 17- letni Kyle Rittenhouse postrzelił go w ramię podczas drugiej nocy zamieszek w Kenosha 25 sierpnia 2020 r., Zamieszki zorganizowane przez BLM powstały jak twierdzą na wskutek  zastrzelenia przez policję czarnoskórego 29-latka Jacoba Blake.

Pozew zaczyna się od słów policji Kenosha, która w swoich social mediach napisała : „Doceniamy was, naprawdę – naprawdę” pisząc tak o  grupie uzbrojonych cywilów, którzy twierdzili, że chronią firmy podczas zamieszek.

Teraz Grosskreutz pozywa miasto Kenosha, hrabstwo Kenosha, szeryfa hrabstwa Kenosha David Beth, emerytowanego szefa policji Kenosha Daniela Miskinisa i tymczasowego szefa policji z Departamentu Policji Kenosha Erica Larsena, a także innych funkcjonariuszy Kenosha. Jak twierdzi w pozwie „Oskarżeni nie zrobili nic, aby powstrzymać nielegalne postępowanie Rittenhouse’a. Nie aresztowali go za nielegalne noszenie broni. Nie rozbroili go” – czytamy w pozwie. „…Zamiast tego, Oskarżeni zastępowali Rittenhouse i inne uzbrojone osoby, spiskowali z nimi i ratyfikowali ich działania, pozwalając im patrolować ulice z bronią oraz strzelać i zabijać niewinne osoby”.

Grosskreutz był jedną z trzech ofiar, które Rittenhouse postrzelił 25 sierpnia. Pozostałe dwie ofiary, Joseph Rosenbaum i Anthony Huber , zmarły z powodu odniesionych obrażeń.

Rittenhouse miał 17 lat, kiedy 25 sierpnia 2020 r. wyjechał ze swojego domu w Antioch w stanie Illinois, około 32 kilometrów do Kenosha, w odpowiedzi na wezwanie mediów społecznościowych do ochrony tamtejszych firm.

Sprawca i jego zespół prawników spierali się o samoobronę, twierdząc, że wystrzelił z karabinu dopiero po tym, jak został zaatakowany od tyłu.  „Rittenhouse i inni podlegali innym zasadom i mogli swobodnie poruszać się po obszarach kontrolowanych przez Pozwanych”, stwierdza pozew Grosskreutza.

Twierdzi także , że obrażenia których doznał „zostały u niego spowodowane działaniami i decyzjami oskarżonych”. Szkoda, że nie wspomniał o tym, że na zamieszki także zabrał ze sobą broń.  18-letni już Rittenhouse ma stanąć przed sądem d 1 listopada, usłyszał kilka zarzutów, w tym zarzut zabójstwa.

Zobacz nagranie:

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki