Connect with us

Z Kraju

Gorzów Wlkp.: Potrącił śmiertelnie 4-latka i uciekł z miejsca zdarzenia. Zdjęcia

PO ŚMIERTELNYM POTRĄCENIU 4-LATKA POLICJANCI INTENSYWNIE POSZUKUJĄ KIEROWCY CHEVROLETA
Policjanci wszystkich pionów pracują nad ustaleniem miejsca przebywania mężczyzny, który kierował chevroletem, śmiertelnie potracił czteroletniego chłopca, a po zdarzeniu uciekł. Do wypadku doszło na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta. Na miejscu śledczy pracowali pod nadzorem prokuratora i wstępnie odtworzyli przebieg zdarzenia.
Gorzowscy policjanci w niedzielę (10 października) przed godziną 18 zostali poinformowani o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic 30-stycznia i Armii Polskiej. Niestety w jego rezultacie śmierć poniósł czteroletni chłopiec. Jeden z kierowców uczestniczących w tym zdarzeniu oddalił się przed przyjazdem służb. Dla gorzowskich policjantów ogłoszono alarm.
W Internecie pojawiły się zdjęcia zrobione chwilę po wypadku, widać na nim sprawcę który uciekł z miejsca zdarzenia wraz ze swoim dzieckiem. Jeśli chodzi o poszukiwania tego mężczyzny, to policja jest na finalnym etapie stwierdzania i weryfikowania tożsamości tej osoby. Jak ten etap się zakończy, to zostaną postawione zarzuty, a mężczyzna będzie poszukiwany procesowo listem gończym. Najprawdopodobniej nastąpi to jeszcze dzisiaj – przekazał prokurator Gospodarek  z Gorzowskiej Prokuratury.

Śmiertelne potrącenie czteroletniego chłopca, który wraz z ojcem i rowerem znajdował się na chodniku w pobliżu przejścia dla pieszych.

Na miejscu pracowali policjanci kryminalni, ruchu drogowego, przewodnik z psem. W intensywne poszukiwania zaangażowani są funkcjonariusze wszystkich służb.  Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pojazdy marki bmw i chevrolet jechały w stronę ulicy Łokietka. Kierujący chevroletem chciał wyprzedzić bmw, które skręcało w lewo w ulicę 30-go Stycznia. Doszło do zderzenia, w wyniku którego chevrolet zjechał na chodnik i śmiertelnie potrącił czterolatka na rowerze. Tuż obok znajdował się jego ojciec.
W Internecie pojawiają się zdjęcia zrobione tuż po wypadku, wraz z danymi kierowcy. Lokalne media podają, że sprawcą wypadku jest Krystian K., mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego i współwłaściciel wypożyczalni aut. Apelujemy o rozwagę! Jeżeli możesz pomóc ustalić miejsce pobytu sprawcy śmiertelnego wypadku, powiadom policję, nie podejmuj sam żadnych działań!
Chwilę później kierowca chevroleta uciekł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany przez policjantów z Gorzowa. Na miejscu pracowali śledczy pod nadzorem prokuratora. Przesłuchani zostali świadkowie tego zdarzenia. Podczas wykonywanych oględzin zabezpieczono szereg dowodów, które zostaną wykorzystane podczas prowadzonego postępowania. Na miejscu byli obecni policyjni psychologowie, którzy wspierali najbliższych. Policjanci proszą o kontakt każdą osobę, która była świadkiem lub widziała uczestników tego wypadku zarówno przed jak i po zdarzeniu. Wszelkie informacje można przekazywać pod numerem alarmowym 112 lub 47 79 125 11.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki