Piesi, rowerzyści i motocykliści pod szczególnym nadzorem sulęcińskich policjantów

Piesi, rowerzyści i motocykliści pod szczególnym nadzorem sulęcińskich policjantów

Data publikacji 22.05.2020

Należy przyznać, że podczas wczorajszych działań kontrolno – prewencyjnych pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” przeprowadzonych przez sulęcińskich policjantów, zdecydowana większość użytkowników drogi świeciła przykładem. Niestety, znalazł się również wyjątek potwierdzający regułę – rowerzysta, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj (21 maja br.) na terenie całego kraju policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Na drogi powiatu sulęcińskiego wyjechała zwiększona ilość patroli Ruchu Drogowego wsparta przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. W przypadku osób podróżujących autami, w trakcie zdarzenia drogowego, ochronę stanowi dla nich sam pojazd oraz liczne zamontowane w nim urządzenia, takie jak np. pasy czy poduszki powietrzne. W momencie gdy uczestnikiem wypadku jest pieszy, rowerzysta czy też motocyklista, niestety takich zabezpieczeń już nie ma. Dlatego tak ważne są nie tylko działania prewencyjne policjantów w tym obszarze, ale przede wszystkim świadomość samych uczestników ruchu drogowego. Czwartkowe działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy na terenie powiatu sulęcińskiego pokazały, że zdecydowana większość użytkowników drogi przestrzega przepisów. Niestety znalazło się również kilka wyjątków potwierdzających regułę. Jednym z nich był 61-letni rowerzysta, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ta sytuacja pokazuje, że brak wyobraźni i odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych zdarza się nie tylko po stronie kierowców, ale także po stronie rowerzystów i osób pieszych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od wszystkich użytkowników. W sytuacji, w której dochodzi do zdarzenia z udziałem pieszego, rowerzysty lub motocyklisty to, kto jest sprawcą ma drugorzędne znaczenie. Największe szkody i tak poniesie zawsze niechroniony uczestnik.

Źródło: sierż. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*