Connect with us

Filmiki

Dwa psy K-9 biorą na siebie kule przeznaczone dla swoich opiekunów

Kierowca, zabrał na autostop mężczyznę, który w trakcie podróży przyłożył mu broń do głowy i kazał się zatrzymać. Związał on kierowcę, zabrał telefon i odjechał jego samochodem. Po około 15-minutach ofierze udało się wyswobodzić z więzów i zatrzymać przejeżdżający w okolicy samochód, prosząc o wezwanie policji. 

Skradziony pojazd został zauważony policjantów chwilę później, podejrzany wiedząc że policja go namierzyła zatrzymał się i uciekł do zalesionego obszaru. Policyjny helikopter zauważył go z góry i kierował policjantów na ziemi w stronę podejrzanego. Po około 10 minutach, gdy funkcjonariusz Davis ze swoim partnerem K-9 Ax zbliżali się do podejrzanego, rozległy się strzały, k-9 Ax wyszedł z zarośli z raną postrzałową pyska. Podejrzany wykorzystując sytuację wbiegł głębiej w las. Funkcjonariusz Davis nie czekając, zabrał swojego  partnera do radiowozu i ruszył do kliniki weterynaryjnej.

Po godzinie poszukiwań zauważono podejrzanego jak wychodzi z lasu, funkcjonariusz Bretta Whitson natychmiast wypuścił swojego psa K-9 Endo, który ruszył w pogoń za uciekającym mężczyzną. Gdy do podejrzanego zaczęła zbliżać się grupa SWAT, K-9 Endo atakując napastnika został przez niego dwu krotnie postrzelony, mimo to Endo dalej atakował podejrzanego. Gdy do napastnika zbliżyła się Ekipa SWAT i zauważyła, że mężczyzna ma broń otworzyła ogień.

Podejrzany, 21-letni Shedrick Singleton Jr. (data ur. 2.03.2000), został ranny i przewieziony w stanie krytycznym do szpitala. K-9 Endo, który został postrzelony w łapę i podbródek, został przewieziony do kliniki weterynaryjnej przez swojego opiekuna, zastępcę szeryfa Bretta Whitsona. W incydencie nikt inny nie został ranny.

Szeryf Chitwood powiedział, że „Nie ma wątpliwości, że K-9 Axe i K-9 Endo zabrały kule przeznaczone dla moich zastępców. Gdyby funkcjonariusze poszli do lasu, bez wątpienia pierwsza osoba, która zetknęłaby się z napastnikiem, zostałaby zastrzelona”. Obecnie obydwa K-9 wracają do zdrowia po leczeniu ran postrzałowych.

K9-Ax wraca do zdrowia

K9-Ax wraca do zdrowia K-9 Ax był leczony w Animal Emergency Hospital Volusia w Ormond Beach, gdzie Departament Policji w Daytona Beach wysłał własnego psa K-9 Ali, aby ten mógł zostać dawcą krwi.

 

K-9 endo

K-9 Endo już kilka lat wcześniej otrzymał Medal VSO za Waleczność i Purpurowe Serce po tym, jak został postrzelony w szyję podczas gdy wraz ze swoim opiekunem odpowiadali na wezwanie dotyczące przemocy domowej 4 listopada 2015 r.

Zobacz nagranie:

https://www.youtube.com/watch?v=RuXHSeA-5RwOdpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki