Connect with us

Z Kraju

Dotarliśmy do filmów imigranta, który dokumentował nielegalne przekraczanie granicy Polski

imigranci Białoruś

W jednym z serwisów społecznościowych natrafiliśmy na filmy mężczyzny, który jak przepuszczamy, jest Syryjczykiem. Dokumentował on całą swoją trasę z Białorusi aż do Niemiec, filmy wrzucał na swoje konto w social mediach, chwaląc się sukcesem w przekraczaniu granic.

Pierwsze nagranie zaczyna się 23 września, mężczyzna stoi przed 3 gwiazdkowym hotelem Yubileiny w centrum Mińska na Białorusi. Na nagraniu widać stojących na zewnątrz innych imigrantów, być może to jest ich miejsce zakwaterowania przed dalszym przerzutem”. Przez następne dwa dni autor filmu zwiedza Mińsk, a także lokalne kluby.

1 października pojawia się nagranie z lasu, widać na nim grupę dobrze bawiących się imigrantów siedzących przy ognisku w oddali widzimy kogoś w ubraniu moro, najprawdopodobniej jest to osoba prowadząca grupę. Film podpisany jest, Lasy Białorusi”.

2 października na nagraniu widzimy idącą w szeregu grupę ludzi, nagrywany jest krajobraz, a także lokalne grzyby, rozmawiając szepczą, film jest podpisany: Polska, droga do Niemiec i Polskie Lasy”. Na tym filmie można policzyć, że grupa składa się najprawdopodobniej z 11 osób i ma co najmniej jednego przewodnika.

3 października, mężczyźni dalej idą przez autor nagrania filmuje swój zegarek, jest około godziny 9:30 rano i ruszają dalej najpewniej po nocnym odpoczynku. Film podpisany tagami: #Lasy #Polska #Hourana #Syria #Niemcy #Białoruś

4 października, kolejny film z lasów podpisany tagami: #Niemcy #Hawarna #Syryjczycy #Lasy #Polska #Daraa #Niemcy #Białoruś #💪🏻🔥

6 października pojawia się już film z obozu dla imigrantów w Niemczech, widzimy na nich świętujących czyjeś urodziny(?) imigrantów, którzy rozpakowują prezent w postaci nowych telefonów.

Takie filmy i odpowiednie tagi mają najpewniej zachęcić innych rodaków do wybrania tego sposobu przerzutu. Całość drogi zajęła im niecały tydzień.

Jak informuje Straż Graniczna, w ostatnich dniach liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białoruś-Polska wzrasta. Tylko przez ostatnie dwa funkcjonariusze SG odnotowali aż 1073 takich prób. 

Zobaczcie film:

Odpowiedzialny z dział wiadomości

1 Comment

1 Comment

  1. Gość

    15 października, 2021 at 1:39 pm

    Widać, ktoś ich finansuje w postaci podarunku. Są to osoby z zachodu jak s o r o s.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Advertisement

Ze Świata

Filmiki