Connect with us

Z Kraju

Śmiertelnie potrącił 16-latka, mimo że sąd zastosował areszt to prokurator natychmiast go wypuścił

Potrącenie Gorzów Wielkopolski

Po nagłośnieniu przez interwencję Polsatu kwestię  śmiertelnego potrącenia 16-letniego Wiktora z Drezdenka i ucieczki z miejsca zdarzenia sprawcy wypadku, który miał być pod wpływem alkoholu, śledztwo objął nadzorem sam prokurator generalny. Bo jak się okazało kierowcę wypuszczono z aresztu wbrew woli sądu, a rzecznik Gorzowskiej prokuratury delikatnie ujmując mijał się z prawdą w tej kwestii. Obecnie Mateusz S. cieszy się wolnością.

Do śmiertelnego potrącenia doszło 20 lipca, chłopak zginął pod kołami busa, prowadzonego przez Mateusza S. który uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy. Zatrzymany dwie godziny później przez funkcjonariuszy miał promil alkoholu. Mimo zatrzymanych uprawnień, wciąż kieruje. Kilka dni temu dało się to udokumentować.

– On czuje się bezkarny, ma zatrzymane prawo jazdy, a zaprzecza, że nie ma odebranego – dodaje Elżbieta Faberska, matka zabitego Wiktora która udokumentowała za pomocą telefonu jak Mateusz S. dalej jeździ samochodem. Dziennikarze interwencji dotarli do dokumentu potwierdzającego zatrzymanie prawa jazdy Mateuszowi S. dzień po śmiertelnym wypadku, czyli 21 lipca.

– Skandaliczne jest też to, że on jeździ samochodem na innych tablicach, te tablice są od innego samochodu, nie mają ubezpieczenia – twierdzi Sylwia Antczak.

Przypomnijmy: w lipcu, po potraceniu 16-letniego Wiktora, Mateusz S. zeznał, że alkohol spożywał już po wypadku.

Dziennikarzom Interwencji udało się dotrzeć do naocznego świadka zdarzenia. – Podjechał ten chłopaczek motorkiem, ja paliłem papierosa. Z minutkę stał, kask postawił na kierownicę, przez telefon rozmawiał. Jechało vito niebieskie. I centralnie w niego walnął. Chłopaka odbiło na szybę i odbiło dalej. A on wsteczny dał i powiedział: jakby coś, to nie widziałeś mnie. Wziął torbę czarną i uciekł – mówił pan Rafał.

Mimo że sąd w Gorzowie Wielkopolskim natychmiast zastosował wobec Mateusza S. miesięczny areszt tymczasowy, to prokuratura wypuściła podejrzanego na wolność.

– Prokuratura postawiła zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości, jak również ucieczki z miejsca wypadku i nieudzielenia pomocy ofierze – poinformowała Lidia Wieliczuk z Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim, dodając iż jeżeli mężczyzna wcześniej opuścił areszt, to musiała być to decyzja prokuratora.

Łukasz Gospodarek z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, powiedział dziennikarzom interwencji, iż pytanie o wcześniejsze wyjście z aresztu należy skierować nie do niego, lecz do sądu. – Nie odpowiadam za stwierdzenia sądu, odpowiedzi udzieliłem. Tę zagadkę pozostawiam panu: któremu z organów państwowych pan daje wiarę – dodał.

Rozwiązanie tej zagadki telewizja Polsat pokazała w programie Interwencja – Taka Jest Polska w Polsat News. Ujawniono tam dokument o natychmiastowym zwolnieniu z aresztu podpisany przez prokuratora.

Po reportażu całą  sprawą zainteresował się resort sprawiedliwości a nadzór nad śledztwem objął prokurator generalny,  sprawa została przeniesiona do innej prokuratury, poza okręg gorzowski.

Źródło: https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2021-10-05/smiertelny-wypadek-16-latka/

2 komentarze

2 Comments

  1. Speedy

    6 października, 2021 at 6:52 pm

    Noż kurwa

  2. patriota

    6 października, 2021 at 8:05 pm

    skoro prawo nie działa sam bym ukarał tego bandytę

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Z Kraju12 godzin temu

[Film]Kolejne siłowe przekroczenie granicy, tym razem SG użyła gazu

Dziś (20.10.2021 r.) w godzinach porannych patrol Straży Granicznej pełniący służbę w rejonie miejscowości Usnarz Górny, poinformował, że cudzoziemcy koczujący...

Filmiki1 dzień temu

Przemytnik imigrantów chwali się swoją „pracą” w sieci. Dotarliśmy do nagrań

W jednej z sieci społecznościowych zlokalizowano konto, na którym umieszczane są filmy prezentujące przemycanie imigrantów między innymi ze wschodniej granicy...

Filmiki3 dni temu

[Film] Imigranci metalowymi prętami niszczą zaporę na granicy, interwencja SG

W sieci pojawił się film nagrany ze strony białoruskiej, na którym widać jak imigranci niszczą zaporę techniczną, wzrasta liczba siłowych...

Filmiki4 dni temu

[Film] Strzały na granicy polsko-białoruskiej, czy to kolejna prowokacja?

W internecie pojawił się film, nagrany przez stronę białoruską na której słychać odgłos strzałów a także przeładowanie broni. Strona białoruska...

Z Kraju1 tydzień temu

Grudziądz: 6-tygodniowa dziewczynka nie żyje, całe ciało miała w siniakach

Policja póki co nie przekazuje żadnych informacji, ze względu na to że trwają czynności. – Na ten moment możemy powiedzieć...

Z Kraju1 tydzień temu

Gorzów Wlkp.: Potrącił śmiertelnie 4-latka i uciekł z miejsca zdarzenia. Zdjęcia

PO ŚMIERTELNYM POTRĄCENIU 4-LATKA POLICJANCI INTENSYWNIE POSZUKUJĄ KIEROWCY CHEVROLETA Policjanci wszystkich pionów pracują nad ustaleniem miejsca przebywania mężczyzny, który kierował...

Advertisement

Ze Świata

Filmiki

Copyright © 2021 Służby w akcji - Najświeższe informacje, najlepsze filmy z interwencji.      Polityka Prywatności