– Na obecnym etapie postępowania została ustalona tożsamość obu osób. Jest to 5–letnia dziewczynka i 39–letnia kobieta, matka z córką, obie mieszkanki powiatu pułtuskiego – powiedziała w mediach zastępczyni Prokuratora Rejonowego w Pułtusku Monika Kosińska-Kaim.

Zapis z kamer  monitoringu straży miejskiej wskazują na to, że utonięcie matki z dziewczynką mogło być samobójstwem. Na nagraniu widać, jak kobieta o około 4:00 rano parkuje samochód przy budynku pułtuskiej straży miejskiej i następnie rusza z córką w stronę ulicy Solnej, w kierunku kładki nad Narwią.

– Policjanci zabezpieczają monitoring miejski, żeby odtworzyć całą tę drogę i to, co się potem stało, jak wysiadły z samochodu – mówiła stacji rmf24.pl Monika Kosińska-Kaim z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

W sobotę odbyła się identyfikacja ciał na podstawie okazanych zdjęć ojcu i mężowi pokrzywdzonych. – Potem jego stan psychiczny nie pozwolił na wykonywanie dalszych czynności – przekazała Kosińska-Kaim. Dodała, że na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok.