Odpowie za przywłaszczenie i posłużenie się cudzą kartą płatniczą

Odpowie za przywłaszczenie i posłużenie się cudzą kartą płatniczą

Data publikacji 23.05.2020

Zarzuty kilkukrotnego użycia cudzej karty bankomatowej i przywłaszczenia dokumentów usłyszał 40-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna odnalazł zagubiony portfel i postanowił zrobić zakupy na czyjeś konto. Transakcje wykonane przy pomocy cudzej karty bankomatowej są kwalifikowane jako kradzież z włamaniem, można za to trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Kilka dni temu do Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie przyszedł 56-letni mieszkaniec tej miejscowości i powiadomił, że ktoś przywłaszczył jego etui, w którym był m.in. dowód osobisty, prawo jazdy i karta płatnicza. Opowiedział, że etui zgubił najprawdopodobniej kilka godzin wcześniej na ul. Kiepury w Zamościu. Kiedy zadzwonił do banku, aby zablokować utraconą kartę, okazało się, że ktoś kilkakrotnie dokonał nią płatności na łączną kwotę blisko 100 zł.

Sprawą zajęli się policjanci z zamojskiej komendy. Wspólne ustalenia dzielnicowych oraz kryminalnych doprowadziły do tego, że podejrzewany o przywłaszczenie etui z dokumentami został zatrzymany.

40-latek z Zamościa wczoraj usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów oraz posłużenia się przywłaszczoną kartą dokonując nieautoryzowanych transakcji. Podejrzany przyznał się do popełnienia tych czynów. Policjanci w mieszkaniu 40-latka odnaleźli przywłaszczone dokumenty, które wkrótce wrócą do właściciela.

Transakcje wykonane przy pomocy cudzej karty bankomatowej są kwalifikowane jako kradzież z włamaniem. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

D.K-B.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*