Connect with us

Z Kraju

UDERZENIE DOLNOŚLĄSKICH POLICJANTÓW W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ

Dolnośląscy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania 41-latka znaleźli m. in. metamfetaminę, marihuanę, wagi elektroniczne, pistolet oraz ponad 16 tys. zł. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel środkami odurzającymi zagrożony jest karą nawet do 12 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających.
Policjanci w ramach sprawy operacyjnej ustalili i zatrzymali 41-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał środki odurzające w postaci metamfetaminy i marihuany, z których można było uzyskać blisko 2,5 tys. porcji handlowych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli także pistolet, pieniądze w kwocie ponad 16 tysięcy złotych oraz wagi elektroniczne mogące służyć do porcjowania narkotyków.
Podejrzewany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel środkami odurzającymi zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Policja.pl

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki