Connect with us

Filmiki

[FILM] Białorusin w swoim mieszkaniu zastrzelił oficera KGB

Radio Swaboda informuje, że zastrzelony opozycjonista to prawdopodobnie Andrej Zelcer 32-letni programista z wyższym wykształceniem. Pozostawił żonę i 8-letniego syna. W Internecie wzywał zwolenników opozycji aby w walce z reżimem „szli do końca”.

„W trakcie działań specjalnych w ramach sprawdzania adresów możliwego przebywania osób zaangażowanych w działalność terrorystyczną, w jednym z mieszkań szczególnie niebezpieczny przestępca wystrzelił z broni do funkcjonariuszy, w efekcie czego pracownik Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego został ranny i zmarł” – podano we wtorek wieczorem w komunikacie KGB, który przytacza agencja Interfax-Zachód. Jak podano, w odpowiedzi funkcjonariusze zastrzelili mężczyznę.

Również wieczorem w prorządowych sieciach społecznościowych ukazało się wideo. W nagraniu, które zmontowano z ujęć z dwóch kamer – w mieszkaniu i na klatce schodowej – widać mężczyznę, uzbrojonego w broń, zapewne myśliwską oraz – w innych ujęciach – grupę mężczyzn w cywilu, którzy próbują dostać się do środka i w związku z brakiem odpowiedzi, wyłamują drzwi. Wraz z mężczyzną w mieszkaniu jest kobieta, która trzyma w rękach telefon i – najwyraźniej – nagrywa wideo.

Zobacz nagranie:

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki