Connect with us

Z Kraju

Interwencja policji do agresywnego mężczyzny w Zabrzu

W dniu wczorajszym tj, 16 sierpnia, na grupie FB „Zabrze dla każdego” udostępnione zostały dwa filmiki ba której widać zarejestrowaną interwencje policji w Zabrzu.

Na jednym z filmików widać jak policjanci używają środków przymusu bezpośredniego wobec jednego z mężczyzn. W tle można usłyszeć jak nagrywający mężczyzna mówi, że „pił on tylko piwo zero procentowe”.

Jak powiedział mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu  „film jest wyrwany z kontekstu. Mężczyzna rzeczywiście trzymał puszkę z napisem 0,0 procent, ale faktem jest, że był pod wpływem alkoholu i zachowywał się agresywnie – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Jak piszą lokalne media, mężczyzna prowokował mundurowych, którzy patrolowali ten teren. Kiedy zauważył przejeżdżający radiowóz, wyszedł na drogę i zaczął używać wulgarnych słów w kierunku policjantów.

W pewnym momencie nawet na nagraniu słychać jak ubliża policjantom mówiąc do nich „Ku*wy! wy Chu*e jeba*e!”. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w izbie wytrzeźwień. Miał ponad 0,5 promila alkoholu we krwi.

Zobacz film:

Odpowiedzialny z dział wiadomości

2 komentarze

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki