Connect with us

Z Kraju

Lębork: Znaleziono niewybuch z II Wojny Światowej

W piątek lęborscy policjanci zabezpieczali miejsce, w którym został znaleziony granat moździerzowy, pochodzący z okresu II wojny światowej. Na to znalezisko natknął się w rzece mieszkaniec Lęborka, który powiadomił policję. Niewybuch został zabezpieczony w celu zdetonowania na wojskowym poligonie.

W miniony piątek przed południem dyżurny lęborskiej komendy policji został powiadomiony o znalezieniu w rzece przy ulicy Czołgistów niewybuchu. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci, którzy ustalili, że skorodowany przedmiot, wyciągnięty z rzeki przez mężczyznę, który społecznie ją oczyszczał, to pochodzący z okresu II wojny światowej granat moździerzowy. Mundurowi zabezpieczyli to miejsce do czasu przybycia wojskowych saperów. Niewybuch został podjęty w celu zdetonowania go na wojskowym poligonie. Saperzy sprawdzili teren, nie stwierdzając obecności innych niebezpiecznych materiałów.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności w przypadku takich znalezisk. W razie zauważenia niewybuchu należy trzymać się z daleka od miejsca w którym się znajduje i niezwłocznie powiadomić policję.

Źródło: Policja.pl

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki