Connect with us

Z Kraju

Lubin: Interwencja policji do agresywnego mężczyzny. Zmarł w szpitalu

Wczoraj ok. godz. 6 rano funkcjonariusze z Lubina zostali wezwani na miejsce, gdzie agresywny i mocno pobudzony mężczyzna rzucał kamieniami w okna zabudowań. Na numer alarmowy zadzwoniła matka mężczyzny, która zaznaczyła, że syn nadużywa narkotyków. Wobec agresywnego i pobudzonego mieszkańca Lubina funkcjonariusze użyli chwytów obezwładniających oraz kajdanek. W związku z jego irracjonalnym zachowaniem i podejrzeniem, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją medyków, mężczyzna został przewieziony w asyście policji na SOR. Po ok. 2 godzinach komenda w Lubinie została powiadomiona, że mężczyzna zmarł w szpitalu. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Lubińscy funkcjonariusze 6 sierpnia br. około godz. 6.00 udali się na interwencję dotyczącą agresywnego mężczyzny, który jak zgłoszono na numer alarmowy 112, biega po jednej z ulic miasta i rzuca kamieniami w okna zabudowań. Zdarzenie to zgłosiła kobieta informując, że sprawcą jest jej syn nadużywający narkotyków.

W związku z uzasadnionym zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny, a także osób postronnych, na miejsce skierowano niezwłocznie funkcjonariuszy. We wskazanym miejscu policjanci zastali agresywnego mężczyznę, którego próbowali uspokoić i wylegitymować. Ten jednak nie reagował na polecenia, był bardzo agresywny i niezwykle pobudzony. Z uwagi na irracjonalne zachowanie mężczyzny użyto wobec niego chwyty obezwładniające oraz kajdanki. Mężczyzna w dalszym ciągu nie podporządkowywał się poleceniom, szarpał się i wyrywał. Mając na uwadze agresywne zachowanie, a także uzasadnione podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, na miejsce wezwano dodatkowych funkcjonariuszy w celu zapobieżenia eskalacji całej sytuacji oraz pogotowie ratunkowe z ratownikami.

Mężczyzna został przekazany w ręce medyków i z uwagi na jego zachowanie, w asyście policjantów, został przewieziony do szpitala, a następnie trafił na SOR. Po około 2 godzinach od przewiezienia do szpitala, dyżurny KPP w Lubinie został powiadomiony, że mężczyzna zmarł.

O całym zdarzeniu natychmiast powiadomiono prokuraturę, która zgodnie z obowiązującymi procedurami, wszczęła śledztwo w tej sprawie. Powiadomiono również komórkę kontrolną KWP we Wrocławiu. Trwają czynności dotyczące ustalenia przebiegu interwencji. Zapewne na polecenie prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która wskaże przyczynę śmierci.

Źródło: Policja.pl

Odpowiedzialny z dział wiadomości

3 komentarze

3 Comments

 1. Lubinianka

  7 sierpnia, 2021 at 11:26 am

  Wakacje wieja nudą! Zamiast iśc do pracy pomóc matce to sie naćpał i opier***a
  Nie chciała go wpuścic do domu ze strachu. Ale oczywiście czyja wina ?? POLICJI.
  W jakim kraju my żyjemy!!
  Po co sie szarpal? po co kopał? NIc mu przeciez nie zrobili.
  Jakby to wyglądało z drugiej strony ?? Jakby komuś krzywdę zrobił?? Dziecku śpiącemu w domu które by dostało w głowe kamieniem którymi rzucał?? Matce która idzie tamtędy do pracy, żeby zarobić pieniądze, żeby mieć z czego żyć??? Ojcu jedynemu zywicielowi rodziny, który wraca z nocki?? O tym juz nie pomyslicie!!!
  Na portalach pisza tylko głupie komentarze i wyzwiska pod adresem policjantów.
  Skoro był nacpany i agresywny mial chodzic wolno po ulicy i krzywdzić??
  NIE MACIE LUDZIE WYOBRAZNI!!!

 2. Paweł z lasu

  8 sierpnia, 2021 at 8:52 am

  Kobieto, masz bogatą wyobraźnię. Twoje urojenia są przykładem „jak oderwać się od rzeczywistości i żyć?” Podaj mi lub jak wolisz czytelnikom powód „za co można zabić drugiego człowieka ?” nie wymagam od ciebie eseju tylko prostej odpowiedzi a może sobie odpowiesz sama…

 3. Max

  8 sierpnia, 2021 at 6:30 pm

  Bardzo dobra akcja Policji. Dobrze, że ten ćpun nie zdążył zrobić nikomu krzywdy. Brawo Policjanci!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki