Connect with us

Z Kraju

29-latka po metamfetaminie prowadziła samochód. Mówiła, że w bagażniku przewozi 3-letnią córkę

Mieszkanka Lubina spowodowała kolizję drogową z innym pojazdem na drodze ekspresowej S-3 w kierunku Polkowic. Następnie próbowała zatrzymać innych kierujących łapiąc za klamki ich pojazdów, w wyniku czego przewróciła się. Następnie przeszła na drugą stronę jezdni i usiłowała zatrzymać auta jadące w kierunku Legnicy, stwarzając swoim zachowaniem zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla siebie i innych uczestników ruchu. Policjantom powiedziała, że w bagażniku przewozi swoje dziecko. Na szczęście jej córka była pod opieką babci. 29-latka była pod wpływem narkotyków i dodatkowo chciała połknąć środki odurzające, które posiadała przy sobie. Została zatrzymana i teraz odpowie na przestępstwa.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doprowadziła 29 – letnia mieszkanka Lubina, która drogą ekspresową S-3 w kierunku Polkowic kierowała samochodem osobowym. Z nieznanych przyczyn zatrzymała się na prawym pasie ruchu. Była omijana przez ciąg pojazdów jadących w tym samym kierunku. W pewnym momencie gwałtownie ruszyła i zmieniając pas ruchu, uderzyła w przejeżdżający obok niej inny pojazd, doprowadzając do kolizji z 36-letnim obywatelem Kanady.

Lubinianka po tym zdarzeniu wysiadła ze swojego pojazdu i zaczęła szarpać za klamki samochodów jadących w kierunku Polkowic lewym pasem ruchu, próbując je zatrzymać. W wyniku takiego zachowania została przez jedno auto pociągnięta i przewróciła się na jezdnię.

To jednak nie uspokoiło 29-latki. Kulejąc przeszła na przeciwległy pas ruchu i usiłowała zatrzymać kierowców jadących w kierunku Legnicy, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W tym samym momencie drogą tą przejeżdżał ratownik medyczny, który widząc chodzącą po jezdni kobietę, zatrzymał się i podszedł do desperatki, aby nie dopuścić do jej potrącenia. Powiadomił od razu oficera dyżurnego lubińskiej komendy.

Po przyjeździe na miejsce patrolu udzielono lubiniance pomocy przedmedycznej. Kobieta była nienaturalnie pobudzona, nie reagowała na światło. Odpowiadała na pytania policjantów w sposób nieskładny i nielogiczny.

Oświadczyła, że źle się poczuła, dlatego zatrzymała swój pojazd na poboczu. 29-latka poinformowała funkcjonariuszy, że podróżowała wraz ze swoim 3-letnim dzieckiem, które jak stwierdziła w czasie jazdy porzuciła, a następnie utrzymywała, że dziecko znajduje się w bagażniku jej samochodu.

Policjanci natychmiast sprawdzili te informacje, sprawdzając wraz ze strażakami samochód zatrzymanej oraz przyległy teren. Na szczęście słowa kobiety nie potwierdziły się. Mundurowi ustalili telefon do matki kierującej. Okazało się, że małoletnia jest pod opieką babci.

Z uwagi na irracjonalne zachowanie mieszkanki Lubina, policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Była trzeźwa, jednak już narkotester wykazał w organizmie zatrzymanej amfetaminę i metamfetaminę. Dodatkowo mundurowi ujawnili i zabezpieczyli przy desperatce narkotyki, które nawet próbowała połknąć w trakcie badania lekarskiego.

29-latka trafiła do policyjnej celi. Funkcjonariusze już zatrzymali jej prawo jazdy. Będzie odpowiadać m.in. za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków i spowodowanie kolizji drogowej. Jej los leży w rękach sądu, który również sprawdzi sytuację rodzinną kobiety i sprawowaną opiekę nad dzieckiem.

Źródło: Policja.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Filmiki2 dni ago

[Filmik] Agresywna dziewczyna ubliża policji, została zatrzymana

W Internecie pojawił się film na którym zobaczyć możemy dwie dziewczyny i policjantów. Jedna z dziewczyn jest zatrzymana, jest agresywna...

Filmiki1 tydzień ago

Nagranie z interwencji we Wrocławiu po której zmarł mężczyzna

Policjanci odpierają zarzuty dotyczące interwencji we Wrocławiu, po której zmarł 29-letni mężczyzna. Rodzina  i pełnomocnik zmarłego oskarżają policjantów o znęcanie...

samobójstwo samobójstwo
Z Kraju1 tydzień ago

Na drzewie wisiała już pętla a w ręku trzymał nóż

Natychmiastowa reakcja, perfekcyjna współpraca i zdecydowane działania policjantów pozwoliły uratować życie 58-latkowi, który w chwili słabości próbował targnąć się na...

35-latka nożem 35-latka nożem
Z Kraju1 tydzień ago

35-latka z zazdrości o męża porysowała innej kobiecie drzwi nożem

Wrocławscy funkcjonariusze kilka dni temu zatrzymali młodą mieszkankę miasta, która przy pomocy noża zniszczyła drzwi do jednego z mieszkań na...

Z Kraju1 tydzień ago

12-latka samotnie podróżowała pociągiem kilkaset kilometrów jadąc do koleżanki

Policjantki z Komisariatu Policji w Łapach odnalazły zaginioną 12-latkę. Funkcjonariuszki pomimo zapewnień obsługi, że pociągiem nie podróżuje poszukiwana dziewczynka nie...

Z Kraju1 tydzień ago

Zator: Zostawił psa w nagrzanym busie

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze postawili zarzut znęcania się nad zwierzęciem 40 – letniemu mieszkańcowi województwa łódzkiego. Mężczyzna na...

Advertisement

Ze Świata

Filmiki

Copyright © 2021 Służby w akcji - Najświeższe informacje, najlepsze filmy z interwencji.      Polityka Prywatności