Connect with us

Z Kraju

29-latka po metamfetaminie prowadziła samochód. Mówiła, że w bagażniku przewozi 3-letnią córkę

Mieszkanka Lubina spowodowała kolizję drogową z innym pojazdem na drodze ekspresowej S-3 w kierunku Polkowic. Następnie próbowała zatrzymać innych kierujących łapiąc za klamki ich pojazdów, w wyniku czego przewróciła się. Następnie przeszła na drugą stronę jezdni i usiłowała zatrzymać auta jadące w kierunku Legnicy, stwarzając swoim zachowaniem zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla siebie i innych uczestników ruchu. Policjantom powiedziała, że w bagażniku przewozi swoje dziecko. Na szczęście jej córka była pod opieką babci. 29-latka była pod wpływem narkotyków i dodatkowo chciała połknąć środki odurzające, które posiadała przy sobie. Została zatrzymana i teraz odpowie na przestępstwa.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doprowadziła 29 – letnia mieszkanka Lubina, która drogą ekspresową S-3 w kierunku Polkowic kierowała samochodem osobowym. Z nieznanych przyczyn zatrzymała się na prawym pasie ruchu. Była omijana przez ciąg pojazdów jadących w tym samym kierunku. W pewnym momencie gwałtownie ruszyła i zmieniając pas ruchu, uderzyła w przejeżdżający obok niej inny pojazd, doprowadzając do kolizji z 36-letnim obywatelem Kanady.

Lubinianka po tym zdarzeniu wysiadła ze swojego pojazdu i zaczęła szarpać za klamki samochodów jadących w kierunku Polkowic lewym pasem ruchu, próbując je zatrzymać. W wyniku takiego zachowania została przez jedno auto pociągnięta i przewróciła się na jezdnię.

To jednak nie uspokoiło 29-latki. Kulejąc przeszła na przeciwległy pas ruchu i usiłowała zatrzymać kierowców jadących w kierunku Legnicy, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W tym samym momencie drogą tą przejeżdżał ratownik medyczny, który widząc chodzącą po jezdni kobietę, zatrzymał się i podszedł do desperatki, aby nie dopuścić do jej potrącenia. Powiadomił od razu oficera dyżurnego lubińskiej komendy.

Po przyjeździe na miejsce patrolu udzielono lubiniance pomocy przedmedycznej. Kobieta była nienaturalnie pobudzona, nie reagowała na światło. Odpowiadała na pytania policjantów w sposób nieskładny i nielogiczny.

Oświadczyła, że źle się poczuła, dlatego zatrzymała swój pojazd na poboczu. 29-latka poinformowała funkcjonariuszy, że podróżowała wraz ze swoim 3-letnim dzieckiem, które jak stwierdziła w czasie jazdy porzuciła, a następnie utrzymywała, że dziecko znajduje się w bagażniku jej samochodu.

Policjanci natychmiast sprawdzili te informacje, sprawdzając wraz ze strażakami samochód zatrzymanej oraz przyległy teren. Na szczęście słowa kobiety nie potwierdziły się. Mundurowi ustalili telefon do matki kierującej. Okazało się, że małoletnia jest pod opieką babci.

Z uwagi na irracjonalne zachowanie mieszkanki Lubina, policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Była trzeźwa, jednak już narkotester wykazał w organizmie zatrzymanej amfetaminę i metamfetaminę. Dodatkowo mundurowi ujawnili i zabezpieczyli przy desperatce narkotyki, które nawet próbowała połknąć w trakcie badania lekarskiego.

29-latka trafiła do policyjnej celi. Funkcjonariusze już zatrzymali jej prawo jazdy. Będzie odpowiadać m.in. za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków i spowodowanie kolizji drogowej. Jej los leży w rękach sądu, który również sprawdzi sytuację rodzinną kobiety i sprawowaną opiekę nad dzieckiem.

Źródło: Policja.pl

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Z Kraju

Z Kraju3 miesiące ago

Dezerter Emil Czeczko znaleziony martwy w mieszkaniu w Mińsku!

Polski dezerter wojskowy, który uciekł do Białorusi i w mediach kłamał mówiąc o publicznych egzekucjach imigrantów w polskich lasach przez...

Filmiki3 miesiące ago

Wrocław: Zgwałcił bezbronną 19-letnią obywatelkę Ukrainy

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach, kiedy uciekła z objętej...

Z Kraju4 miesiące ago

Agent rosyjskiego wywiadu zatrzymany w Przemyślu!

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pod zarzutem szpiegostwa obywatela Hiszpanii pochodzenia rosyjskiego. Mężczyzna został zatrzymany w Przemyślu w nocy z...

Filmiki4 miesiące ago

[FILM] Ciechanów: Mężczyzna napadł na starszego mężczyznę

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 45-latek podejrzany o rozbój w Ciechanowie. Mężczyzna został szybko ustalony i zatrzymany po publikacji...

Z Kraju4 miesiące ago

Polski adres w notatniku złapanych na Ukrainie ruskich dywersantów

Na Twitterze pojawił się wpis informujący, że Ukraina zatrzymała ruskich dywersantów, na jednym z umieszczonych zdjęć był widoczny notatnik z...

Sachsenhausen prison Sachsenhausen prison
Z Kraju4 miesiące ago

Rzeszów. Nie żyje psycholog aresztu śledczego, została zaatakowana przez osadzonego

 W zakładzie karnym w Rzeszowie doszło do tragicznego zdarzenia. Przebywający tam w areszcie tymczasowym Artur R. zaatakował nożyczkami psycholog. Jak...

Advertisement

Ze Świata

Filmiki