Connect with us

Z Kraju

Kobieta o 6:00 rano nagrała złodzieja katalizatorów. Jak się okazało nagrań z nim jest więcej

Wycięcie katalizatora i jego kradzież trwa dosłownie chwilę. Złodzieje parkują blisko innego auta, podnoszą go na małym podnośniku i następnie wycinają szlifierką katalizator.

Na poniższym nagraniu widzimy jak odważna kobieta przyłapała na gorącym uczynku złodzieja katalizatorów. Złodziej został spłoszony i uciekł wraz ze swoją szlifierką. Układ wydechowy BMW E39 udało się zachować w całości. Nagrała sprawcę oraz samochód, którym przyjechał. Jak się okazuje nagrań z tą osobą jest w Internecie znacznie więcej, głownie z kamer osiedlowych. Mężczyzna został już zatrzymany przez policję w Starogardzie Gdańskim.

Dlaczego kradną katalizatory?

Przyczyna tkwi w zawartości takiego katalizatora – a dokładniej chodzi o metale szlachetne, jakie zawiera jego wkład – to m.in. rod, platyna i pallad. Sam pallad jest cenniejszy niż złoto. Jedna uncja tego metalu, czyli 28 gramów, kosztuje obecnie około 11,3 tys. zł, uncja złota tylko 6,8 tys. zł. W efekcie używany katalizator może być warty kilkaset zł. Warto dodać, że wycięcie takiego katalizatora za pomocą szlifierki trwa kilkanaście sekund, co czyni go jedną z najczęściej kradzionych części w samochodzie.

Zobacz Film

Odpowiedzialny z dział wiadomości

1 Komentarz

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki