Connect with us

Filmiki

[Filmy] Bójka pomiędzy Polakami i Romami, setki osób z pałkami, ktoś wjechał autem w tłum

Do starcia pomiędzy grupami  Polaków i Romów doszło w minioną niedzielę wieczorem na osiedlu MMR w Mielcu. W trakcie całego zajścia miało miejsce potrącenie samochodem kilku osób. Grupa kilkudziesięciu Romów uzbroiła się w pałki, sytuacja została opanowana dopiero po pojawieniu się policji. 

Mieleccy funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności niedzielnych wydarzeń przy ulicy MMR. Od wczorajszego dnia patrole policji nie opuszczają tej części miasta, podobnie jak osiedla socjalnego przy ulicy Inwestorów, gdzie także mieszka większa grupa Romów.

Od czego się zaczęło?

Zajścia mogą mieć związek z incydentem, który miał miejsce kilka tygodni temu na Górze Cyranowskiej, gdzie miało dojść do bójki nastolatków narodowości polskiej i romskiej. W następstwie tego starcia w na murach Mielcu miały pojawić się hasła wymierzone w osoby narodowości romskiej. Większość z nich do dziś nie zostały usunięte. Mielecka Policja potwierdziła, że wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące uszkodzenia elewacji poprzez zamieszczenie tych napisów.

– Jak ustalili policjanci, podłożem konfliktu jest uszkodzenie ciała 16-letniego chłopca, przez 15-latka narodowości romskiej, do którego doszło na początku czerwca w rejonie Parku Leśnego Góra Cyranowska. Ta sprawa trafiła do sądu rodzinnego – napisała Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

– Szybkie działania policjantów zapobiegły naruszeniu porządku publicznego i doprowadziły do uspokojenia osób biorących udział w zbiegowisku. Nikt nie odniósł obrażeń – wskazuje Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

Jednakże w mediach pojawiło się nagranie wideo na którym widać jak samochód osobowy wjeżdża w grupę mężczyzn.  Według komentarzy w sieciach społecznościowych była to grupa Polaków, a kierowcą  miał być mężczyzna narodowości romskiej. Został on zatrzymany i przesłuchany przez policję. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wyjaśniał policjantom motywy swojego zachowania, miał czuć się zagrożony, a w samochodzie miało się znajdować jego dziecko. Chociaż to wątpliwe, szczególnie że na nagraniu widać jak stara się on wjechać w uciekającą grupę Polaków.

Nie ma natomiast żadnych  informacji o poszkodowanych w efekcie tego zdarzenia.

-Policjanci gromadzą materiał dowodowy, zabezpieczają nagrania, docierają do świadkówPostępowanie ma wyjaśnić, czy doszło do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Czynności są w toku – relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki