Connect with us

Z Kraju

Bez uprawnień i po narkotykach przewoziła 2 letniego syna, miała przy sobie kokainę

narkotyki kierowca

Funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali 27-letnią kierującą samochodem marki mercedes, która nie miała uprawnień, atakże posiadała przy sobie kokainę oraz prawdopodobnie była pod wpływem narkotyków. W takich okolicznościach kobieta przewoziła w samochodzie swojego 2-letniego syna. Kilka godzin wcześniej funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego męża kobiety, kiedy podczas kontroli drogowej okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności oraz kierował samochodem, prawdopodobnie będąc pod wpływem kokainy. Kobiecie i mężczyźnie grozi kara kilkuletniego pozbawienia wolności. O zdarzeniu zostanie też powiadomiony sąd rodzinny.

W piątek po południu mundurowi ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że na ul. Uczniowskiej świadek uniemożliwił dalszą jazdę i zabrał kluczyki kierującej mercedesem, która prawdopodobnie jest pijana, a w aucie przewozi dziecko. Funkcjonariusze zbadali kobietę alkomatem, który pokazał, że 27-latka była trzeźwa. Uwagę  funkcjonariuszy zwróciło zachowanie gdańszczanki, która miała spowolnione ruchu i mówiła niewyraźnie. Mając podejrzenie, że 27-latka jest pod wpływem środków odurzających, w szpitalu została jej pobrana krew do dalszych badań. Podczas sprawdzania danych osobowych gdańszczanki, okazało się, że nie ma ona uprawnień do kierowania. Ponadto w trakcie przeszukania 27-latki oraz jej auta policjanci znaleźli i zabezpieczyli 24 porcji kokainy. W takich okolicznościach gdańszczanka przewoziła mercedesem swojego 2-letniego syna. Chłopiec po zbadaniu przez lekarza trafił pod opiekę członka rodziny. O zdarzeniu policjanci powiadomią sąd rodzinny.

Kilka godzin wcześniej podczas obsługi kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Czarny Dwór i Alei Jana Pawła II funkcjonariusze zatrzymali męża 27-latki, który kierował volkswagenem polo. Podczas rozmowy z policjantami 30-letni sprawca kolizji nie zachowywał się naturalnie. Mając podejrzenie, że mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających, w szpitalu została mu pobrana krew do dalszych badań. Podczas sprawdzania jego danych, okazało się, że 30-latek jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do osadzenia w zakładzie karnym, celem odbycia kary w wymiarze 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie zgodnie z dyspozycją sądu przewieziony do zakładu karnego.

Za posiadanie środków odurzających grożą 3 lata więzienia, za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi 2 lata pozbawienia wolności.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki