Connect with us

Filmiki

Zastrzelił 9 współpracowników a potem siebie, film z wejścia policji do budynku firmy

Prawie tydzień po tym, jak pracownik  firmy Valley Transportation Authority znajdujęcej się w San Jose w stanie Kalifornia zastrzelił 9 współpracowników a potem siebie, władze opublikowały  film przedstawiający szybką reakcję funkcjonariuszy na to zdarzenie.

To miał być zwykł dzień pracy dla pracowników VTA jednakże tak się nie stało, dziewięciu pracowników straciło życie. Sierżant szeryfa, zastępca i trzej funkcjonariusze policji San Jose dotarli na miejsce w ciągu kilku minut od otrzymania pierwszego wezwania na nr 911 o 6:34 rano. Sierżant i jego funkcjonariusze natychmiast ułożyli plan taktyczny wejścia do budynku. Film pokazuje wchodzących ich  do budynku A, który jest strzeżony z racji jego strategicznego znaczenia dla bezpieczeństwa transportu w mieście.

O 6:41 słychać dwa strzały, gdy policjanci wspinają się po klatce schodowej prowadzącej na trzecie piętro budynku. Zastępca szeryfa i sierżant przejmują prowadzenie, gdy zespół dociera na trzecie piętro, w pewnym momencie przez drzwi wychodzi szef budynku A i przekazuje funkcjonariuszom swoją kartę-klucz, aby mogli poruszać się po budynku.

Zastrzeleni pracownicy, ofiary masowej strzelaniny.

Gdy funkcjonariusze wejdą do budynku, przechodzą z pokoju do pokoju, szukając strzelca lub ofiar, gdy nagle słyszą strzały. Na nagraniu widać, że podejrzany, później zidentyfikowany jako 57-letni Samuel James Cassidy , leżał bezwładnie na krześle. Policjanci ustalili później, że dwukrotnie się postrzelił w głowę.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki