Augustów: Z nożem chodził po osiedlu, policja użyła tasera, mężczyzna zmarł na drugi dzień

Policja Augustów mężczyzna z nożem

Na naszą redakcyjną skrzynkę trafiło nagranie z Augustowa. Widzimy na nim 46-letniego mężczyznę, który z nożem w ręku przemieszczał się po osiedlu. Mężczyzna na drugi dzień zmarł w szpitalu.

Zdarzenie miało miejsce 24 maja przy ul. ogrodowej, na ulicy stoi mężczyzna trzymający nóż w ręku. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, użyli wobec mężczyzny gaz pieprzowy, jednakże okazał się on nieskuteczny. W pewnym momencie mężczyzna zaczął się oddalać, w związku z tym, że mógł stanowić zagrożenie dla siebie i innych mieszkańców policjanci postanowili użyć paralizatora.

Mężczyzna za jego pomocą został skutecznie obezwładniony. Na miejsce wezwano zespół medyczny, który przewiózł go do szpitala. Tam na drugi dzień tj. 25 maja zmarł. Jak się dowiedzieliśmy od rzecznika prokuratury okręgowej w Suwałkach, wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują na to, że doszło do niewydolności krążeniowo-oddechowej i użycie przez policjantów paralizatora nie miało wpływu na jego śmierć. Wykonane zostały badania histopatologiczne i obecnie prokuratura czeka na ich wyniki. Prokuratura sprawdzi także, czy mężczyzna był pod wpływem środków odurzających i czy ewentualnie mogły mieć one jakiś wpływ na jego śmierć.

Przez tę samą prokuraturę prowadzone jest postępowanie sprawdzające w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjanta, który użył paralizatora. Jednakże jak się dowiedzieliśmy w prokuraturze, na wyniki tego postępowania trzeba będzie poczekać.

Zobacz Nagranie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*