65-latek usiłował uprowadzić 7-latka z placu zabaw. APEL POLICJI

Próbował uprowadzić chłopca z placu zabaw

65-latek został ujęty i przekazany policjantom przez ojca jednej z dziewczynek bawiącej się na placu zabaw w Libiążu. W ubiegły piątek, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności. Policja apeluje o zgłaszanie się świadków w sprawie zdarzenia, które miało miejsce chwilę wcześniej tj. próby uprowadzenia chłopca.

27 maja br. około godz. 17:00, na numer alarmowy 112 zadzwonił mieszkaniec Libiąża informując, że ujął mężczyznę, który siłą próbował wyciągnąć siedmiolatka z placu zabaw. Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi, aby wyjaśnić szczegóły zdarzenia i przejąć zatrzymanego.
Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej, 65-letni mężczyzna pojawił się na placu zabaw, wykrzykiwał  do dzieci, raz że je „kocha” a po chwili, że je „nienawidzi”. W pewnym momencie mężczyzna ten chwycił siedmioletniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski blok. Obserwujące całą sytuację rówieśniczki chłopca natychmiast ruszyły mu z pomocą. Wspólnymi siłami, dzieciom udało się wyswobodzić chłopca.  Jedna z dziewczynek natychmiast o tej sytuacji opowiedziała swojemu ojcu, który ruszył w kierunku placu zabaw i ujął przebywającego tam jeszcze 65-latka, a następnie zatelefonował pod  numer alarmowy. Mężczyzna który zaczepiał dzieci był nietrzeźwy. Noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie na następny dzień zatrzymanemu zarzutu usiłowania uprowadzenia małoletniego.
W piątek tj. 28 maja br. sąd zgodził się z wnioskiem prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi ustali także, że przed tym jak mężczyzna próbował uprowadzić chłopca, na tym samym placu zabaw,  miało dojść do podobnej sytuacji. Małoletnia dziewczynka miała być ciągnięta i szarpana przez tego mężczyznę  – jak wynikało z relacji małoletnich świadków.  W związku z powyższym  Policja apeluje do rodziców, aby rozpytali swoje pociechy na powyższą okoliczność. W przypadku pozyskania jakichkolwiek informacji na temat tego zdarzenia, prosimy o skontaktowanie się – zwłaszcza rodziców poszkodowanej małoletniej – z Komisariatem Policji w Libiążu  –  tel.  47 83 24 350.
Źródło: Polcija.pl
Usiłował uprowadzić 7-latka z placu zabaw w Libiążu Policja apeluje do świadków Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*