Narkoman znęcał się nad swoją żoną

Violence in the family

Mężczyzna, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 27-letnią żoną, został zatrzymany przez bytomskich funkcjonariuszy z pierwszego komisariatu. Oprawca natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś o jego losie zadecyduje prokurator. Grozi mu wyrok do 5 lata więzienia.

Policjanci z I komisariatu zatrzymali 36-letniego mieszkańca Bytomia, który od 2016 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Jak ustalili śledczy, mężczyzna często awanturował się, był agresywny i wielokrotnie groził pobiciem kobiecie. W sobotę 27-latka postanowiła przerwać pasmo przemocy i powiadomiła bytomskich funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy oraz marihuany. Bytomianin usłyszał już zarzuty dotyczące znęcania się nad swoją partnerką oraz posiadania narkotyków. Jeszcze dziś o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Najbliższe 5 lat może spędzić za kratami.

Prokurator może, na wniosek policji albo z urzędu, zastosować nowy rodzaj środka zapobiegawczego, tj. nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego. To narzędzie prawne stosowane jest przez prokuratorów bardzo często. Nie ma w tym przypadku znaczenia pora roku czy to, kto jest właścicielem mieszkania. Na mocy postanowienia prokuratora lokal zawsze opuszcza oprawca. Nawet wtedy, gdy jest wyłącznym właścicielem mieszkania czy domu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*