Connect with us

Filmiki

Mężczyzna chodził po parku z bronią, celował do dzieci i dorosłych

Policja Ateny-Clarke opublikowała w piątek nagranie ze strzelaniny w parku miejskim, które zawiera emocjonalne błagania o pomoc osób, które spacerując w parku, widzieli mężczyznę z bronią w ręku. „Proszę, tu są dzieci, pospieszcie się” – powiedziała emocjonalnie jedna kobieta, rozmawiając z operatorem nr 911.

Film,  pokazuje 38-letniego Juana Josepha Castellano celującego z karabinu w parku miejskim do dzieci i dorosłych. Czterech Funkcjonariuszy biorących udział w strzelaninie, zostali umieszczeni na urlopie administracyjnym do czasu zakończenia śledztwa, jest to standardowa procedura.

Upubliczniony przez policję film zawiera zapis połączenia z numerem alarmowym 911 wykonane 22 maja przez 21-letnią Ateny, która prowadziła samochód po parku, kiedy mężczyzna zaczął strzelać z karabinu do jej samochodu. Z boku jej samochodu znajdują się trzy dziury po kulach oraz uszkodzenia maski i przedniej szyby.

Na szczęście kobieta nie została trafiona. Kilka chwil później pod nr alarmowy dzwoni mężczyzna, który widzi czarnoskórego mężczyznę chodzącego po parku z bronią w ręku. Policja w odpowiedzi na te dwa zgłoszenia,  przeszukiwała okolicę przez ponad godzinę, używając zarówno dronów, jak i psów tropiących, ale bandyta zniknął.

38-letni Juan Joseph Castellan

Następnie w niedzielę, 23 maja, ludzie widząc napastnika zadzwonili pod numer 911. Jedna kobieta błagała policję, aby się pospieszyła, ponieważ był w strefie dla dzieci i kobiet w ciąży.

Na nagraniu widać uciekających z okolicy ludzi, podczas gdy inny dzwoniący donosi, że widział mężczyznę z bronią kradnącego czarny hondę. Film pokazuje, że policja zdołała skłonić mężczyznę do zatrzymania pojazdu. Słychać wielokrotne wezwania do rzucenia broni. W pewnym momencie doszło do wymiany ognia. Opancerzony pojazd policji podjeżdża do skradzionej czarnej hondy, żeby ustalić czy napastnik żyje. Przybyli na miejsce medycy potwierdzili jego zgon.

Zobacz film

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki