Mężczyzna chodził po parku z bronią, celował do dzieci i dorosłych

Policja Ateny-Clarke opublikowała w piątek nagranie ze strzelaniny w parku miejskim, które zawiera emocjonalne błagania o pomoc osób, które spacerując w parku, widzieli mężczyznę z bronią w ręku. „Proszę, tu są dzieci, pospieszcie się” – powiedziała emocjonalnie jedna kobieta, rozmawiając z operatorem nr 911.

Film,  pokazuje 38-letniego Juana Josepha Castellano celującego z karabinu w parku miejskim do dzieci i dorosłych. Czterech Funkcjonariuszy biorących udział w strzelaninie, zostali umieszczeni na urlopie administracyjnym do czasu zakończenia śledztwa, jest to standardowa procedura.

Upubliczniony przez policję film zawiera zapis połączenia z numerem alarmowym 911 wykonane 22 maja przez 21-letnią Ateny, która prowadziła samochód po parku, kiedy mężczyzna zaczął strzelać z karabinu do jej samochodu. Z boku jej samochodu znajdują się trzy dziury po kulach oraz uszkodzenia maski i przedniej szyby.

Na szczęście kobieta nie została trafiona. Kilka chwil później pod nr alarmowy dzwoni mężczyzna, który widzi czarnoskórego mężczyznę chodzącego po parku z bronią w ręku. Policja w odpowiedzi na te dwa zgłoszenia,  przeszukiwała okolicę przez ponad godzinę, używając zarówno dronów, jak i psów tropiących, ale bandyta zniknął.

38-letni Juan Joseph Castellan

Następnie w niedzielę, 23 maja, ludzie widząc napastnika zadzwonili pod numer 911. Jedna kobieta błagała policję, aby się pospieszyła, ponieważ był w strefie dla dzieci i kobiet w ciąży.

Na nagraniu widać uciekających z okolicy ludzi, podczas gdy inny dzwoniący donosi, że widział mężczyznę z bronią kradnącego czarny hondę. Film pokazuje, że policja zdołała skłonić mężczyznę do zatrzymania pojazdu. Słychać wielokrotne wezwania do rzucenia broni. W pewnym momencie doszło do wymiany ognia. Opancerzony pojazd policji podjeżdża do skradzionej czarnej hondy, żeby ustalić czy napastnik żyje. Przybyli na miejsce medycy potwierdzili jego zgon.

Zobacz film

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*