[Film] Tak przywitali więźniowie mordercę 11-letniego Sebastianka

Przywitanie mordercy w areszcie

Tomasz M., znany optyk z Sosnowca, który przyznał się do uprowadzenia i zamordowania 11-letniego Sebastiana, jest już w tymczasowym areszcie w Mysłowicach. Moment przyjazdu do areszstu został zarejestrowany na wideo. Zza więziennych murów słychać okrzyki i wulgaryzmy.

Morderstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic wstrząsnęło całą Polską. 41-letni Tomasz M. przyznał się do porwania i zamordowania chłopca. Dziecko porwał z placu zabaw tuż przed szkołą.

Jak się okazuje miał już on na koncie podobną historię. W 2008 roku  uprowadził on 10-latka, którego zawiózł do swojego salonu i kazał mu się rozbierać a sam nagrywał wszystko telefonem. Po 5 godzinach odwiózł go do Siemianowic i zostawił, wręczając mu na odchodne 30 zł.

Optyk z  Sosnowca przyznał się do winy. W poniedziałek i wtorek przez wiele godzin składał w prokuraturze obszerne wyjaśnienia. Usłyszał dwa zarzuty, w tym – zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. W postępowaniu od początku brane było pod uwagę seksualne tło zbrodni. Podejrzanemu grozi nawet dożywocie.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratura i zgodził się na umieszczenie Tomasza M. w areszcie na trzy miesiące. W Internecie pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano przyjazd optyka z Sosnowca do aresztu w Mysłowicach. 41-latek w areszcie będzie oczekiwał na rozprawę sądową, a następnie na wyrok. W sprawach takich jak ta, osadzonych zazwyczaj umieszcza się w izolatce z obawy przed linczem współwięźniów. Najpewniej na taką szczególną “ochronę” będzie mógł liczyć Tomasz M.

Zobacz Nagranie

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*