Connect with us

Z Kraju

Nietrzeźwy kierowca, zamiast być na kwarantannie jechał z dziećmi zakażonymi COVID

dzieci covid

Pod jednym z marketów w Lwówku Śląskim doszło obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. W trakcie interwencji 28-latek przyznał, że ma nałożoną kwarantannę domową, a jego dzieci, z którymi podróżował, mają pozytywny wynik testu na COVID-19.  Funkcjonariusze w najbliższym czasie przedstawią zarzuty skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, który prowadził pojazd, mając ponad promil alkoholu w organizmie i złamał zasady kwarantanny. 

24 maja br. przed południem oficer dyżurny z lwóweckiej komendy policji, otrzymał informacje o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy pod jednym z marketów w Lwówku Śląskim. Na miejsce natychmiast udali się policjanci.

Jak ustalili policjanci, zgłaszający jadąc za pojazdem maki Volkswagen zauważył, że sposób poruszania się tego auta może wskazywać, iż kierujący jest nietrzeźwy. W związku z tym postanowił sam go zatrzymać i wezwać na miejsce Policję. Funkcjonariusze po przybyciu przebadali kierującego alkomatem, miał on ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie trwania czynności 28-latek z powiatu bolesławieckiego przyznał się policjantom, że ma nałożoną kwarantannę domową, a jego dzieci, z którymi podróżował, powinny przebywać na izolacji domowej w związku z uzyskaniem pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Mężczyzna tłumaczył, że miał bardzo pilną sprawę do załatwienia i nie miał z kim zostawić dzieci.

Żeby było jeszcze ciekawiej, nieoczekiwanie na miejsce interwencji przyjechała żona kierującego, aby zaopiekować się dziećmi. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że kobieta również kilka dni wcześniej uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 i powinna przebywać na izolacji domowej.

O zaistniałej sytuacji policjanci powiadomili sanepid. W sprawie złamania zasad kwarantanny i izolacji przez kierowcę oraz jego żonę prowadzone będą dalsze czynności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 28-latkowi grozi natomiast kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki