Obywatel Ukrainy został przymusowo wydalony z Polski

Funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z policjantami zatrzymali w Bielsku- Białej 35- letniego obywatela Ukrainy.

Mężczyzna dopuścił się wielu kradzieży , przestępstw oraz wykroczeń. Jego postawa sugerowała, że nie zamierza respektować prawa obowiązującego na terenie Polski.

Komendant Straży Granicznej w Bielsku- Białej wydał decyzję o nakazie powrotu oraz o zakazie ponownego wjazdu do Polski oraz krajów strefy Schengen na okres 5 lat.

Wszczęto również postępowanie administracyjne w celu ustalenia kosztów wykonania oraz wydania decyzji zobowiązującej go do powrotu. Obywatel Ukrainy został doprowadzony do granicy i przekazany stronie ukraińskiej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Bielsku- Białej zatrzymali również obywatela Indii i Gruzina, którzy przebywali na terenie kraju nielegalnie.

Obywatel Indii na podstawie paszportu oraz wizy ważnej do sierpnia 2023 roku wjechał na teren strefy Schengen w celu podjęcia pracy. Po utracie ważności wizy nie opuścił jednak kraju. Pracował i przebywał tu nielegalnie.

Obywatel Gruzji w czerwcu 2023 wjechał do kraju legalnie. Dwa miesiące później złożył wniosek o pozwolenie na pobyt czasowy i pracę do Wojewody Śląskiego. Jednak z powodu braków formalnych sprawa nie została rozpoznana.

Komendant SG wydał decyzje zobowiązujące cudzoziemców do opuszczenia Polski w ciągu 30 dni oraz zakaz wjazdu do strefy Schengen na okres 6 miesięcy.

[recent_posts_widget]

Popularne:

Tragiczny finał w Bieruniu: Policjanci badają okoliczności utonięcia młodego mężczyzny

W Bieruniu policjanci prowadzą śledztwo w sprawie tragicznego utonięcia...

Trzech poszukiwanych, różne sprawy, wspólny finał: zakład karny

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Rzeszowie...

Motocyklista z ponad promilem alkoholu zatrzymany

W sobotnie popołudnie w miejscowości Pasieki doszło do poważnego...

Poznań: Policjant po służbie zatrzymuje kierowcę z narkotykami

We wtorek, 1 lipca, w Poznaniu na terenie Jeżyc...