Nagranie. Bomba rurowa wybuchła funkcjonariuszowi w twarz

Podczas rutynowej kontroli drogowej w hrabstwie Putnam na Florydzie doszło do incydentu, w którym bomba rurowa eksplodowała w ręku policjanta. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę nasobną funkcjonariusza.

5 kwietnia zastępca szeryfa hrabstwa Putnam zatrzymał 60-letniego Charlesa Legault do kontroli drogowej. W trakcie przeszukania pojazdu, policjant natrafił na broń palną, narkotyki, a następnie na bombę rurową, która niespodziewanie eksplodowała.

Na nagraniu z kamery nasobnej widać, jak funkcjonariusz przeprowadza przeszukanie pojazdu, podczas gdy Legault stoi obok. W pewnym momencie słychać głośny huk, po którym policjant zaskoczony krzyczy. Pomimo obrażeń, funkcjonariusz zdołał wezwać wsparcie i zatrzymać Legault.

Poszkodowany policjant został przewieziony do szpitala z obrażeniami układu oddechowego. Śledczy podejrzewają, że w bombie rurowej znajdował się chlor.

Charles Legault został oskarżony o posiadanie materiałów wybuchowych, napaść na funkcjonariusza oraz handel metamfetaminą. Obecnie przebywa w areszcie bez możliwości wpłacenia kaucji.

Zobacz nagranie: