Nocna kontrola drogowa zakończyła się aresztem

W Kotorzu Małym około godziny 23:00 6 lipca funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki volkswagen.

Zachowanie kierowcy i pasażerów wzbudziło podejrzenia policjantów. Zachowywali się nerwowo, ponadto kierowca był bardzo pobudzony. Mogło to świadczyć o zażyciu narkotyków.

Funkcjonariusze postanowili dokonać szczegółowej kontroli. Okazało się, że pod siedzeniem kierowcy znajdowało się po kilka gram amfetaminy oraz meta amfetaminy.

Policjanci sprawdzili mężczyzn w policyjnym systemie. Okazało się, że jeden z pasażerów, 24- letni mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary aresztu w związku z przestępstwami narkotykowymi. Dodatkowo posiadał on przy sobie kilka porcji amfetaminy.

Kolejny pasażer, 26- latek również posiadał przy sobie kilka gramów amfetaminy oraz marihuanę. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i zabrani na komendę.

Usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Z uwagi na podejrzane zachowanie kierowcy, została pobrana mu krew na obecność narkotyków. 24- latek został przewieziony do aresztu, gdzie odbywa wcześniej zasądzoną karę. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.