Ostra reakcja warszawskich kierowców na blokadę drogi!

W poniedziałek rano członkowie grupy Ostatnie Pokolenie zorganizowali kolejną blokadę jednej z głównych ulic Warszawy. Tym razem aktywiści usiedli na jezdni Czerniakowskiej, trzymając tabliczki z nazwami gmin apelującymi o oszczędzanie wody. Akcja protestacyjna doprowadziła do zablokowania ruchu i wywołała agresję wśród kierowców.

Agresywne zachowania kierowców

Nagrania udostępnione przez Ostatnie Pokolenie ukazują szokujące sceny, w których kierowcy, sfrustrowani zastojem, atakowali protestujących. Jeden z nich splunął w twarz aktywisty, inny użył gaśnicy, oblewając siedzących na jezdni pianą. Według relacji aktywistów, jeden z nich został również spryskany gazem.

Interwencja policji

Na miejsce zdarzenia przybyła policja, która usunęła blokujących z jezdni. Funkcjonariusze zostali poinformowani o użyciu gazu pieprzowego wobec protestujących. Aktywiści zostali pouczeni o możliwości złożenia zawiadomienia w tej sprawie.

Konsekwencje dla aktywistów

Policja poinformowała, że wobec aktywistów zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie za wykroczenia takie jak tamowanie i utrudnianie ruchu na drodze publicznej, zaśmiecanie oraz nie stosowanie się do poleceń funkcjonariusza.

Zobacz nagranie: