Nagranie, mężczyzna celuje z broni do policjanta

Policja w Indianapolis (IMPD) otrzymała zgłoszenie dotyczące mężczyzny wymachującego bronią i grożącego użyciem jej w pobliżu kompleksu mieszkalnego. Nagranie z kamery monitoringu ukazuje mężczyznę, później zidentyfikowanego jako 35-letniego Lemara Quallsa.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, otrzymali aktualizację od dyspozytora o kolejnym zgłoszeniu. Zgłaszająca osoba twierdziła, że mężczyzna pasujący do opisu znajduje się na jej ganku, wymachuje bronią i grozi jej.

Policjanci Flick i Buck dotarli do domu zgłaszającej osoby i zastali Quallsa na ganku. Funkcjonariusz Flick jako pierwszy podszedł do mężczyzny, wzywając go do podniesienia rąk do góry.

Na nagraniu widać, jak Qualls siedzi na krześle, trzymając broń w prawej ręce. Gdy funkcjonariusz Flick wszedł na ganek, Qualls podniósł broń i skierował ją w jego stronę. Funkcjonariusz Flick oddał kilka strzałów ze swojej broni służbowej, a następnie to samo zrobił funkcjonariusz Buck.

Funkcjonariusze obezwładnili Quallsa i udzielili mu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Qualls został przewieziony do szpitala Methodist, gdzie zmarł. Żaden z funkcjonariuszy ani osoby postronne nie odniosły obrażeń w wyniku incydentu.

Zobacz nagranie: