21-latek potrącił staruszkę na pasach i uciekł. 86-latka walczy o życie

21-latek potrącił staruszkę na pasach i uciekł

Funkcjonariusze z Łeby zatrzymali 21-latka, podejrzanego o potrącenie na przejściu dla pieszych 86-letniej kobiety. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pozostawił ciężko ranną staruszkę. 86-latka walczy w szpitalu o życie.

Zdarzenie miało miejsce w Łebie w ubiegły poniedziałek po godzinie 13:00. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki VW potrącił schodzącą już z przejścia dla pieszych 86-letnią mieszkankę Łeby i nie udzieliwszy jej pomocy, odjechał. Kobieta z mocnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, gdzie walczy o życie.

Funkcjonariusze, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia, niezwłocznie zabezpieczyli ślady oraz dowody a także ustalili świadka, który wskazał im kto może być odpowiedzialny za to potrącenie. Policjanci ustalili, że to 21-letni mieszkaniec gminy Wicko. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli samochód, którym najprawdopodobniej potrącił starszą kobietę. Mężczyzny jednak w domu nie było. Policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem jego miejsca pobytu. Następnego dnia w Łebie 21-latek został zatrzymany. Zgromadzone przez śledczych dowody  pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia.

21-latek potrącił staruszkę na pasach i uciekł
Źródło: Policja.pl

W dniu wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, która zadecydowała o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara 4,5 roku pozbawienia wolności a także nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca, który zbiegł z miejsca zdarzenia, może usłyszeć wyrok nawet 12 lat więzienia.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*