Ojciec pijany prowadził, matka poszukiwana, dzieci w aucie!

W poniedziałek, o godzinie 17:30, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 696. Kierujący Mazdą zjechał z drogi i dachował.

Na miejscu interweniowali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że 37-letni kierowca był nietrzeźwy – miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W pojeździe znajdowała się również 24-letnia kobieta oraz dwójka dzieci w wieku 3 i 6 lat. Dzieci zostały przewiezione do szpitala na badania kontrolne, a następnie przekazane pod opiekę babci. Matka dzieci została zatrzymana, ponieważ była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Siedlcach celem odbycia kary pozbawienia wolności.

37-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Mokobodach. Mężczyźnie grożą poważne konsekwencje prawne za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie wypadku drogowego.