Nagranie! Pościg policji za imigrantami

W środę, 12 czerwca, o godzinie 19:30, patrol drogowy z Krosna Odrzańskiego podjął pościg za Fordem Mondeo, który zignorował wezwanie do zatrzymania się. Kierowca forda, chcąc uniknąć zatrzymania, podjął desperacką ucieczkę w kierunku Krosna Odrzańskiego, łamiąc liczne przepisy drogowe i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Pościg zakończył się w miejscowości Czetowice, gdzie kierowca porzucił pojazd i wraz z pasażerami zbiegł do lasu. Funkcjonariusze ruszyli w pogoń, a uciekający mężczyźni, w akcie desperacji, schowali się po szyję w wodzie na środku stawu, próbując ukryć się w trzcinach.

Na miejsce wezwano posiłki, w tym straż pożarną oraz operatora drona z Nadleśnictwa Bytnica. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, dron szybko zlokalizował ukrywających się mężczyzn, monitorując każdy ich ruch.

Ostatecznie, wszyscy czterej mężczyźni, w wieku od 17 do 36 lat, poddali się i wyszli z wody o własnych siłach. Zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, gdzie ustalono, że są obywatelami Jemenu, Syrii oraz Afganistanu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty przekroczenia granicy państwa z Białorusi do Polski oraz usiłowania przekroczenia granicy z Polski do Niemiec.

Zobacz nagranie: