Nie wstydź się prosić o pomoc, są ludzie o dobrym sercu

W dzisiejszym świecie, gdzie media społecznościowe i platformy internetowe otwierają drzwi do niespotykanej wcześniej komunikacji. Internet stał się także miejscem, gdzie dobro i wsparcie stają się siłą pomagającą potrzebującym. Jednym z takich miejsc jest portal pomagam.pl gdzie ludzie pomagają sobie wzajemnie nie rzadko w najcięższych chwilach ich życia.

 Mimo że niektórzy wahają się przed rozpoczęciem zbiórki, obawiając się opinii innych, doświadczenia wielu osób pokazują, że sięganie po pomoc przez tę platformę może zmienić życie. Poznaj historię osób, którym założenie zbiórki na Pomagam.pl zmieniło życie.

Historia Helenki: Gdzie jest Nadzieja, Tam Są Ludzie

Ojciec 11-letniej Helenki, która walczy z glejakiem na rdzeniu kręgowym, opowiada o chwili, która odmieniła ich życie: “Najbliższy SOR, stamtąd prosto do Centrum Zdrowia Dziecka. Diagnoza, którą przekazał lekarz… to jest chwila nie do opisania dla rodzica. Od tego dnia mija już 2 miesiąc, w którym wydarzyło się tak wiele – dwie kolejne chemioterapie, wózek, ortezy, pampersy, rehabilitacja, peruka.”

W tej desperackiej sytuacji znajomi i bliscy pytali, jak mogą pomóc, i wkrótce decyzja o założeniu zbiórki stała się naturalnym wyborem. “Pomagam.pl to miejsce, w którym spotykają się potrzebujący z tymi, którzy chcą nieść pomoc. Każda wpłacona złotówka, każde udostępnienie, każdy komentarz to wielka rzecz i radość w moim sercu.” – Napisał nam Ojciec Helenki.

Pełną historię 11-letniej Helenki możesz przeczytać na ich zbiórce, będziemy bardzo wdzięczni za każdy rodzaj wsparcia: https://pomagam.pl/helenamalina

Szukanie Zaginionego Syna: Wsparcie od Nieznajomych

Inna rodzina podzieliła się swoim bólem i nadzieją: “Wahaliśmy się, nie wiedzieliśmy, jak cel zbiórki zostanie przyjęty, ale wiele osób chciało nam pomóc finansowo w poszukiwaniach.” Dzięki hojności darczyńców udało się nie tylko kontynuować poszukiwania, ale także pomóc innym rodzinom odnaleźć bliskich: “To motywuje i daje nadzieję na osiągnięcie celu, ale i na lepsze jutro dla nas wszystkich.”

historia rozpoczęła się 27 maja 2023 roku, kiedy ich syn Krzysztof Dymiński wyszedł z domu nad ranem. Nie wiadomo jaki był powód jego wyjścia, do dziś udało się ustalić, że kamery monitoringu po raz ostatni widzą go jak stoi na Moście Gdańskim w Warszawie o 5:30 rano i patrzy w dal. Kilkanaście minut później już go tam nie ma. 

Rodzina nie traci nadziei wierzą, że uda im się odnaleźć syna. Możesz im w tym pomóc wspierając ich zbiórkę. https://pomagam.pl/krzysztofdyminski

Walka z Chorobą: Niezłomna Siła Wspólnoty

Lekarka Aleksandra Kąkol, znana w sieci jako “pediatryczka_ola”, zmierzyła się z własną diagnozą nowotworu dróg żółciowych. “Nie miałam nic do stracenia, a mogłam zyskać życie,” mówi. Dzięki wsparciu ludzi z całego świata udało jej się uzyskać fundusze na terapię w prywatnej klinice w Indiach. “W dosłownie kilkanaście minut zbiórkę podchwycili ludzie i zaczęły się udostępnienia na Instagramie i Facebooku.”

Dzięki wsparciu od ludzi z dobrym sercem Pani Aleksandra dostała szansę na długie życie. Dzięki uzbieranym funduszom na portalu Pomagam.pl będzie mogła poddać się przeszczepowi wątroby. 

Pani Aleksandra napisała słowa, które nas mocno wzruszyły i tylko upewniły, że świat jest pełen dobrych ludzi, którzy chcą nieść pomoc innym:

„Wiem, że świat wypełniony jest wspaniałymi ludźmi, którzy mają ogromną potrzebę pomagania i dzielenia się tym co mają z potrzebującymi. Więc jeżeli jesteś osobą, której do pozostania przy życiu czy wyleczenia brakuje funduszy, spróbuj poprosić ludzi o pomoc. Wiem, że jest to trudne, ale jeżeli stanie się w prawdzie i szczerze poprosi, mogą zdarzyć się cuda, tak jak w moim przypadku. A później, gdy już choroba zostanie pokonana, skupisz się na spłaceniu tego ogromnego długu wdzięczności, tak jak ja teraz zamierzam to robić. Słowa nie są w stanie opisać tego co czuję do świata i do ludzi. Życie jest piękne i należy walczyć o każdą jego minutę, i choćby nie wiem jak banalne to było – nigdy się nie poddawać. Z całego serca jeszcze raz dziękuję każdej osobie, która uwierzyła, że w moim szaleństwie była metoda. Gdy jesteśmy razem, nie ma rzeczy niemożliwych.” https://pomagam.pl/ypny88

Jak pokazują powyższe historie, zbiórki na Pomagam.pl to odpowiedź świata na potrzeby ludzkiego serca. Odrzućmy opory i obawy przed założeniem zbiórki, bo możemy zmienić życie — swoje i innych.