Niemiecka policja podrzuca Polsce imigrantów?

Osinów Dolny, 14 czerwca 2024 – Wstrząsające informacje dotarły do nas od czytelnika, który był świadkiem szokującego incydentu na przejściu granicznym w Osinowie Dolnym. W piątek, 14 czerwca, około godziny 9:00, radiowóz niemieckiej policji przekroczył granicę i pozostawił na polskiej stronie rodzinę imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Według relacji świadka, z radiowozu wysiadły dwie dorosłe osoby oraz trójka dzieci, po czym samochód odjechał z powrotem do Niemiec. Pozostawieni imigranci próbowali nawiązać kontakt z przechodniami i udali się w kierunku pobliskiego dyskontu.

Na miejsce zdarzenia została wezwana polska policja oraz straż graniczna. Do tej pory nie otrzymaliśmy oficjalnego komentarza od służb dotyczącego losu imigrantów oraz tego, czy zostali oni zatrzymani. Nie jest również jasne, czy przebywali oni na terenie Niemiec legalnie.

Niewyjaśnione pytania i kontrowersje

Incydent ten rodzi wiele pytań i kontrowersji. Dlaczego niemiecka policja zdecydowała się przewieźć imigrantów przez granicę i pozostawić ich bez opieki? Czy było to działanie zgodne z prawem i procedurami? Czy imigranci byli świadomi, że zostaną pozostawieni w Polsce?

Wątpliwości budzi również fakt, że do tej pory nie udało się uzyskać informacji od polskich służb na temat dalszych losów imigrantów. Czy zostali oni objęci odpowiednią opieką? Czy wszczęto procedury mające na celu ustalenie ich tożsamości i legalności pobytu?

Apel o wyjaśnienia i transparentność

W obliczu tych niepokojących wydarzeń apelujemy do polskich i niemieckich władz o jak najszybsze wyjaśnienie okoliczności incydentu oraz poinformowanie opinii publicznej o dalszych krokach podjętych w tej sprawie.

Sprawa ta ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i praw człowieka, dlatego oczekujemy pełnej transparentności i rzetelnego wyjaśnienia wszystkich wątpliwości.