Connect with us

Z Kraju

Wpadł do mieszkania sąsiada i dźgnął go nożem w klatkę

Wpadł do mieszkania sąsiada i dźgnął go nożem w klatkę

W minioną sobotę, na Wzgórzach Krzesławickich krakowscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej w mieszkaniu swojego sąsiada, zaatakował  nożem jego 45-letniego znajomego. Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa.

8 maja br. około godziny 17:00, funkcjonariusze z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali informację dotyczącą ugodzenia nożem mężczyzny, w jednym z mieszkań w rejonie Wzgórz Krzesławickich. Po pojawieniu się pod wskazanym adresem, zgłaszający wskazał mieszkanie, w którym miało dojść do zabójstwa.
W mieszkaniu policjanci znaleźli leżącego na podłodze mężczyznę z raną kłutą w okolicach klatki piersiowej. W tym samym momencie na miejscu pojawiła się załoga pogotowia ratunkowego, która próbowała pomóc rannemu mężczyźnie. Niestety mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. Policjanci ustalili, że w mieszkaniu tym odbywało się spotkanie, podczas którego, grupa trzech znajomych spożywała alkohol.
Wpadł do mieszkania sąsiada i dźgnął go nożem w klatkę

Wpadł do mieszkania sąsiada i dźgnął go nożem w klatkę. Źródło: Policja.pl

 

W pewnej chwili  do mieszkania wbiegł sąsiad zamieszkujący w mieszkaniu obok i zadał nożem cios w klatkę piersiową obecnemu tam 45-latkowi, a następnie uciekł . Policjanci szybko udali się pod ustalony adres, gdzie zatrzymali zamieszkującego tam 69-latka. W trakcie zatrzymania policjanci zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej zadany został cios. Przeprowadzone badanie pod kątem trzeźwości wykazało, że 69-latek był nietrzeźwy, a w trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. 69-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
Następnego dnia, w trakcie przesłuchania przyznał, że bardzo dobrze znał się z denatem, jednak nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania ze względu na wybitą zbyt dużą ilość alkoholu.
Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Nowa Huta w Krakowie, sąd zastosował wobec 69-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Źródło: Policja.pl
Zobacz także

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki