Cofał na drodze ekspresowej i uciekał przed policją

Przed minionym weekendem, na drodze ekspresowej S-19 w województwie lubelskim, doszło do niebezpiecznego incydentu z udziałem 49-letniego obywatela Ukrainy.

Dyżurny kraśnickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych kierowców, którzy informowali o niebezpiecznym zachowaniu kierowcy opla. Mężczyzna, kierując oplem, cofał na drodze ekspresowej, stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol ruchu drogowego. Policjantki zauważyły wskazany pojazd na pasie awaryjnym w miejscowości Słodków. Gdy podjęły próbę zatrzymania opla, kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu i rozpoczął ucieczkę.

W czasie pościgu policjantki zajechały drogę uciekającemu mężczyźnie, podbiegły do samochodu, jednak kierowca zamknął się w pojeździe, odmówił współpracy i ponownie zaczął uciekać.

W pościg włączyły się kolejne patrole policji z Kraśnika i Wilkołaza. Ostatecznie, 49-latek został zatrzymany na wysokości miejscowości Lasy. Podczas zatrzymania stawiał opór funkcjonariuszom.

Zatrzymany mężczyzna był trzeźwy, a badanie narkotestem nie wykazało obecności środków odurzających. W postępowaniu przyspieszonym, sąd postawił mu zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczki, za co wymierzono karę 5000 złotych świadczenia pieniężnego, 2000 złotych grzywny oraz roczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponadto, 49-latek został ukarany grzywną w wysokości 1300 złotych za cofanie na drodze ekspresowej, zmuszanie innych kierowców do zmiany pasa ruchu oraz stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa.

Zobacz nagranie: