Znamy podejrzanego o zabicie naszego żołnierza

Dziś konto WarNewsPL na Twitter opublikowało informację, że pomiędzy funkcjonariuszami Straży Granicznej i żołnierzami rozsyłane jest zdjęcie podejrzanego o zabicie naszego żołnierza.

Według opisu to marokański przewodnik, ma na prawej strojnie szyi tatuaż w postaci dwóch gwiazd.

Udało nam się ustalić więcej szczegółów odnośnie tej osoby. To Mohammad T. według danych podanych na swoim profilu na facebook pochodzi z  miejscowości Idlib w północno-zachodniej Syrii.

Jego ostatnie zdjęcie na Facebookowym profilu datowane jest na 7 Grudnia 2023
Zbliżenie na jego tatuaże

Jednakże to nie jedyna informacja do jakiej udało nam się dotrzeć. Okazuje się, że bezpośrednio po ataku nasze służby zatrzymały jedną osobę, widać ją na filmie udostępnionym przez Straż Graniczną.

Osoba ta leży na ziemi skuta kajdankami, nie wiemy czy i jaką rolę odgrywała ona podczas ataku na naszego żołnierza. Straż Graniczna zasłaniając się dobrem postępowania odmówiła nam udzielenia jakichkolwiek informacji. Wiemy na pewno, że nie jest to osoba, która zaatakowała żołnierza.

Zaznaczony na czerwono, leżący na ziemi skuty mężczyzna.

Jutro tj. 12 czerwca o godz. 11:00 w Kościele pw. Świętej Anny w miejscowości Nowy Lubiel w województwie mazowieckim odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka.

Na stronie Polskiej Policji pojawiła się informacja, że jutro o godz. 12:00 zabrzmią syreny radiowozów na znak czci dla poległego żołnierza sierż. Mateusz Sitka, a także na znak solidarności ze służbami strzegących naszej granicy.