Video. Uratowali starszą kobietę przed oszustem!

Wczesnym popołudniem w Katowicach, policjanci z oddziału prewencji zauważyli starszą kobietę zachowującą się nietypowo.

77-latka rozmawiała przez telefon i wyglądała na roztrzęsioną. Funkcjonariusze byli świadkami, jak kobieta wyjęła z torebki plik banknotów, owinęła je w kartkę papieru i wyrzuciła do kosza na śmieci.

Policjanci natychmiast zareagowali. Kobieta wyznała im, że kilka godzin wcześniej otrzymała telefon od rzekomej policjantki, która poinformowała ją o zagrożeniu jej oszczędności. Oszustka poinstruowała 77-latkę, aby wypłaciła wszystkie swoje oszczędności i wyrzuciła je do kosza. Kobieta, zmanipulowana przez oszustkę, wypłaciła 50 tys. zł.

Na szczęście, dzięki szybkiej interwencji policjantów, pieniądze zostały odzyskane, a starsza pani uświadomiona o oszustwie. Policja przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy ani nie instruują do ich wyrzucania.

Policja apeluje o ostrożność i czujność, szczególnie w kontaktach telefonicznych z osobami podającymi się za funkcjonariuszy. W przypadku podejrzenia oszustwa, należy natychmiast skontaktować się z rodziną lub policją, aby zweryfikować informacje.

Zobacz Nagranie: