Olsztyn. Obcokrajowiec ciężarówką taranował auta i ludzi

W poniedziałek wieczorem na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie doszło do tragicznego wypadku z udziałem pustej ciężarówki do przewozu żwiru.

Pijany kierowca staranował kilka samochodów osobowych oczekujących na światłach, powodując dachowanie jednego z nich. Następnie uderzył w tył autobusu miejskiego stojącego na przystanku, raniąc 16 pasażerów. Ciężarówka uszkodziła również wiatę przystankową i zatrzymała się na skarpie.

W wyniku wypadku rannych zostało 26 osób, z czego 14 trafiło do szpitali. Pięć osób początkowo było w stanie zagrażającym życiu, jednak obecnie wszystkie są przytomne. Jedna osoba pozostaje na obserwacji, a reszta została wypisana do domu.

Do najciężej poszkodowanych należą pasażerowie autobusu, którzy doznali wielonarządowych obrażeń oraz urazów twarzoczaszki. Wśród rannych są również osoby niepełnoletnie.

Kierowca ciężarówki, który według ustaleń policji spowodował wypadek, również trafił do szpitala. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Policja nie informuje o narodowości sprawcy.

W Internecie pojawiły się wstrząsające nagrania z momentu wypadku. Policja prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia.

Zobacz Nagranie: