Nagranie. Imigrant zaatakował nożem naszego żołnierza!

Dziś około godziny 4:30 doszło do ataku grupy około 50 cudzoziemców na polsko-białoruskiej granicy w rejonie Placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych. Migranci rzucali gałęziami, konarami drzew i kamieniami w stronę polskich patroli. Podczas próby siłowego przekroczenia granicy jeden z migrantów ugodził nożem polskiego żołnierza.

Funkcjonariuszka Straży Granicznej udzieliła pomocy rannemu żołnierzowi, podczas gdy cudzoziemcy nadal atakowali. Poszkodowany żołnierz został przewieziony do szpitala.

W rejonie Placówki Straży Granicznej w Białowieży doszło do innego niebezpiecznego incydentu, w którym funkcjonariusz Straży Granicznej został zaatakowany rozbitą butelką i doznał obrażeń twarzy.

Wcześniej, na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych, podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy przez grupę 9 cudzoziemców, jeden z nich ranił w ramię funkcjonariusza Straży Granicznej kijem z przytwierdzonym nożem.

Ataki migrantów na służby ochraniające polsko-białoruską granicę nasiliły się w ostatnich miesiącach. Cudzoziemcy rzucają kamieniami, gałęziami, butelkami, mają przy sobie niebezpieczne narzędzia, strzelają z procy i uszkadzają pojazdy służbowe.

Nagranie: