Ostrzeszów – Kolejne przypadki lekceważenia stanu epidemii – kolejne mandaty

Ostrzeszów – Kolejne przypadki lekceważenia stanu epidemii – kolejne mandaty

Data publikacji 27.03.2020

W miniony czwartek doszło do dalszych przypadków naruszenia nowych przepisów. Mowa o środkach zapobiegawczych mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19. W sumie aż dziewięć osób z dwóch różnych grup zostało ukaranych w związku z niestosowaniem się do obostrzeń w zakresie gromadzenia się osób.

26 marca około godziny 18:30 w rejonie ulicy Kąpielowej w Ostrzeszowie patrol dzielnicowych miejscowej Komendy Policji ujawnił grupę osób. Oświadczyli oni, że gromadzą się mimo zakazu, bo „za mało czasu spędzili wspólnie w pracy”. Funkcjonariuszy próba dowcipu nie rozbawiła. Przypomnieli grupie dwudziestoparolatków o powadze panującej sytuacji w poważniejszy sposób – cała piątka została ukarana mandatami karnymi.


Tego samego dnia około godziny 21:20 ten sam patrol ujawnił cztery osoby wesoło rozmawiające przy ulicy Sienkiewicza w Ostrzeszowie. Mężczyźni w wieku od 17 do 28 lat stwierdzili, że mieli się spotkać u kolegi, ale nie udało im się tam dotrzeć, dlatego prowadzili rozmowę na ulicy. W tym przypadku policjanci również nie potraktowali takiej nieodpowiedzialności ulgowo. Na mężczyzn nałożyli mandaty karne.


Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.


Adam Juszczak/IL


Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*