TRWAJĄ POSZUKIWANIA ZAGINIONEGO MARIUSZA MICHALIKA

ZAGINIONEGO MARIUSZA MICHALIKA
ZAGINIONEGO MARIUSZA MICHALIKA

Poszukiwania zaginionego 25-latka trwają od stycznia br. Policjanci sprawdzali bieg rzeki Wisłok do jej ujścia do Sanu oraz odcinek Sanu do Wisły. Jak zawsze w poszukiwaniach policjantów wspierali ich lokalni strażacy. Policjanci ponownie proszą o kontakt osoby, które wieczorem i w nocy z 5 na 6 stycznia, znajdywały się w rejonie ul. Grabskiego oraz parkingu przy Żwirowni. Każda informacja może mieć znaczenie dla przebiegu poszukiwań.

Policjanci z wydziału kryminalnego kontynuują poszukiwania zaginionego w styczniu mężczyzny. 25-letni Mariusz Michalik zaginął 5 stycznia 2021 roku. Wiadomo, że w dniu zaginięcia, wieczorem wyszedł z mieszkania przy ul. Grabskiego. Od tamtej pory nikt go już nie widział, a zaginiony z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

O zginięciu mężczyzny można przeczytać w komunikacie: Policjanci poszukują zaginionego Mariusza Michalika

 ZAGINIONEGO MARIUSZA MICHALIKA

W trakcie poszukiwań, policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. W poszukiwaniach uczestniczyli strażacy, którzy przeszukiwali zbiorniki z wykorzystaniem sonaru oraz z udziałem płetwonurków. Poszukiwania, dwukrotnie – w lutym i w marcu, prowadziła przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Akweny oraz tereny przybrzeżne w pobliżu miejsca zaginięcia 25-latka, sprawdzili przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu. W ostatnim czasie wspólnie ze strażakami funkcjonariusze sprawdzili kolejne, do tej pory nie przeszukane odcinki rzek – Wisłok do jego ujścia do Sanu oraz odcinek Sanu do ujścia do Wisły.

Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzili również kilkadziesiąt sygnałów od osób, które jak przypuszczały, widziały zaginionego. Z każdą taką osobą rozmawiali oraz przeglądali zapisy monitoringu z miejsca i okolic, gdzie 25-latek miał być widziany. Niestety do tej pory żaden z sygnałów nie potwierdził się.

Mimo to, prowadzący poszukiwania funkcjonariusze, ponownie apelują do osób, które wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, kąpieliska Żwirownia lub zalewu na Wisłoku lub w innych okolicznościach mogły widzieć zaginionego – o kontakt. Być może, któraś z tych osób zauważyła coś, co może mieć znaczenia dla dalszych poszukiwań. Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu.

Informacje mogące pomóc w odnalezieniu Mariusza Michalika można przekazywać policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 47 821 3224 lub dyżurnemu komendy tel. 47 821 3310 albo pod numer alarmowy 112.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*