Chciał ugodzić policjanta nożem w klatkę piersiową

Chciał ugodzić nożem policjanta w klatkę piersiową

Policjanci z Kątów Wrocławskich otrzymali zgłoszenie dotyczące pobudzonego i agresywnego mieszkańcu jednej z podwrocławskich miejscowości, który awanturował się w mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce i podczas wchodzenia do budynku, zostali zaatakowani przez mężczyznę trzymającego w ręku nóż. Doświadczony policjant uniknął ciosu i już po chwili wraz z kolegą obezwładnili agresora. 

Funkcjonariusze z Kątów Wrocławskich otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że w jednym z domów na terenie gminy awanturuje się mężczyzna, a przebywające w budynku osoby czują się bardzo zagrożone. Na miejsce natychmiast skierowano dzielnicowych, mających pełną wiedzę na temat sytuacji i bieżących problemów tych mieszkańców, z niebieskiej karty wynikało, że pod tym adresem była już wcześniej prowadzona interwencja.

funkcjonariusze, wchodząc do mieszkania, zauważyli mężczyznę wychodzącego z kuchni z nożem w ręku. 33-latek zamachnął się w kierunku funkcjonariusza, chcąc go ugodzić w klatkę piersiową. Dzielnicowy zdołał uniknął ciosu, jednocześnie złapał mężczyznę za rękę i wytrącił mu niebezpieczne narzędzie. Po chwili agresor został obezwładniony.

Mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w swoim organizmie, jednak dla takiego zachowania nie ma żadnego wytłumaczenia. Na szczęście nikomu podczas tej interwencji się nic nie stało, a mężczyzna został odseparowany od współmieszkańców i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W związku z czynną napaścią na funkcjonariusza Policji, mężczyźnie zgodnie z aktualnymi przepisami, grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 33-latek już decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*